Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pedestrian, Floex a Subject Lost rozezní Novoměstskou radnici

Kultura

  17:00
PRAHA - Vůbec poprvé v Praze vystoupí londýnský producent a dj Pedestrian. Umělec se představí ve spolupráci s Novoměstskou radnicí v pátek 30. května v tamější kavárně Cafe Neustadt v rámci dvoudenního projektu Krok Stranou, který svérázným stylem využívá spojení audio vizuálního zážitku a historicko-funkcionalistických prostor radnice.

Pedestrian foto: Krok Stranou

Jack Sibley aka Pedestrian, který zahraje djský set v kavárně v pátek 30. května, je objevem britského hudebního magazínu K Mag. V roce 2012 jej zařadil do desítky nejtalentovanějších producentů současné hudební škatulky zvané “bass”. Všiml si jej například věhlasný Gilles Peterson, což vyústilo v zápis tracku Hei Poa na jeho značce Brownswood následovaný releasem ještě na labelu Push & Run spolu s edity třeba od Frederica Robinsona.

ČTĚTE TAKÉ:

Sám Pedestrian zremixoval geniální hitovku How You Gonna Feel od Commix, která vyšla na kultovní drum’n’bassové značce Metalheadz jako součást remixové kompilace zlomového alba Call To Mind. Od té doby uplynuly dva roky a Pedestrian se stihl zařadit mezi jména, se kterými je zkrátka nutno počítat. Hudebně s klidem cestuje mezi škatulkami a nechává se ovlivnit svými drum’n’bassovými začátky.

Největší dosavadní úspěch ale přišel v podobě tracku Hoyle Road v roce 2013. Ten si i s Jackovým vlastním hlasem vzali do parády mimo jiné drumandbassový producenti Spectrasoul nebo Benjamin Damage a vznikl tak jeden z nejvýraznějších releasů loňského roku na poli současného elektronického zvuku.

Vedle anglického umělce se v djském setu představí i český hudebník s mezinárodním renomé Floex, živé vystoupení nabídne jedno z nejtalentovanějších jmen na tuzemské elektronické scéně, Subject Lost. Za mixážní pult v prostoru Cafe Neustadt se postaví také Cubik a Andre Allin společně se zástupci formace Krok Stranou.

Tomáš Dvořák (Floex)

Samotný projekt Krok Stranou zahájila pondělní jednodenní výstava, zvaná Open Studio Krok Stranou, formát představení studentských prací z oboru designu pražských a plzeňských uměleckých škol.

K vidění bylo množství 3D instalací, fotografií i filmových a hudebních smyček. O pozdější hudební doprovod se postaral například dj Face, kterého živě doprovodil Filip Markes na saxofon.

Autor:

Mohlo by vás zajímat