Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Pětinásobný oscarový kandidát Vlk z Wall Street okupuje česká kina

Kultura

  12:00
Černá komedie Martina Scorseseho s Leonardm DiCapriem v hlavní roli vede aktuální žebříček návštěvnost českých kin, vidělo ho už přes sedmdesát tisíc lidí. Na druhém místě jsou Něžné vlny Jiřího Vejdělka.

Leonardo Di Caprio ve filmu Vlk z Wall Street foto: Bontonfilm

Americký hit nominovaný na pět Oscarů Vlk z Wall Street se hned po premiéře dostal do čela návštěvnosti českých kin. Výkon Leonarda DiCapria v titulní roli bezohledného a úspěšného makléře si v pětaosmdesáti kinech vychutnalo 70.483 diváků, kteří do pokladen přinesli téměř deset milionů korun.

Druhá skončila podle informací Unie filmových distributorů Vejdělkova komedie Něžné vlny s návštěvností 46.338 lidí a tržbami ve výši 6,5 milionu korun. Zatím tento snímek zhlédlo už přes 134 tisíc zájemců.

Třetí je Hobit: Šmakova dračí poušť. I když už má v Česku celkem na kontě 570.000 diváků a tržby přesahující 87 milionů korun, vyhledalo ho o víkendu v kinech téměř 12 tisíc zájemců.

První pětici uzavírají rovněž americké snímky Ledové království a snímek z japonské historie nazvaný 47 róninů.

ČTĚTE TAKÉ

Z domácí tvorby bodují kromě Vejdělka už jen záznam divadelního představení Jaroslava Duška Čtyři dohody na patnáctém a Křídla Vánoc na devatenáctém místě. Vánoční příběh Karin Babinské atakuje podle unie distributorů čtvrtmilionovou hranici, tržby činí 32 milionů korun.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...