Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Po U2 si v seriálu Simpsonovi zahrají i hudebníci z Coldplay

Kultura

  22:50
LONDÝN - Britská hudební skupina Coldplay je další kapelou, která se objeví v americkém kresleném seriálu Simpsonovi. Informoval o tom dnes britský zpravodajský server BBC.

Simpsonovi foto: Reprofoto

Jeden z hlavních hrdinů seriálu Homer Simpson a jeho syn Bart údajně vyhrají v loterii a pozvou hudebníky, aby jim zahráli na soukromém koncertě. "Až půjde Bart do koupelny, tak Coldplay budou muset přestat hrát," prozradil producent seriálu Al Jean v amerických médiích souvislosti, ve kterých se kreslené postavičky Coldplay objeví.


Seriál o pětičlenné rodince Simpsonových z městečka Springfield, které představuje mikrokosmos Spojených států, získal 24 cen Emmy. Simpsonovi na obrazovky vstoupili v roce 1989. Americká televizní společnost Fox začne vysílat 21. řadu oblíbeného seriálu na konci září. Simpsonovi se stanou nejdéle běžícím americkým televizním seriálem dávaným v hlavním vysílacím čase.

Skupina Coldplay, jejíž nahrávky patří mezi nejprodávanější na světě, se tak přiřadí po bok britské kapely U2, popového zpěváka Eltona Johna a dalších světových, nikoli jen hudebních celebrit, které si v kresleném seriálu také "zahrály".

Autoři: ,