Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pořadatelé ruší festival módy PragueFashionWeek, důvodem jsou peníze

Kultura

  13:13
PRAHA - Módní festival Prague Fashion Week, který se měl ve Veletržním paláci v Praze konat 26. až 28. listopadu, se neuskuteční. Důvodem finanční potíže.

Prague Fashion Week 2003 (přehlídka E.Daniely) foto: PFWReprofoto

"Projekt jsme připravovali několik měsíců. Podle konceptu měla být akce spojena s přehlídkou exkluzivních automobilových, motocyklových a lifestylových značek Mmotion09. Nepodařilo se však sehnat dostatek finančních zdrojů. Festival byl vždy z 95 procent závislý na reklamních partnerech," řekl Jan Chudoba z Pražské akademie módy.

Festival měl zhruba po roční přestávce představit kolekce předních českých i zahraničních designérských značek. Podle pořadatelů není v současné době v České republice platforma pro samostatnou profesní prezentaci návrhářské branže. Upozornili, že se letos na podzim nekonala ani pražská veletržní akce Móda Praha.

Pevné místo na trhu
Prague Fashion Week představoval návrhářské značky podle vzoru obdobných profesionálních zahraničních akcí. Konal se pravidelně dvakrát ročně v letech 2002-2007. Financování se však na rozdíl od zahraničních módních týdnů nezajišťovalo ze zdrojů návrhářů, ale z prostředků sponzorů. Své prostory pro slavnostní část akce nabízel například pražský magistrát.

Pořadatelé nevylučují, že se k pořádání módního festivalu v příštím roce vrátí. Zdůraznili, že návrhářská móda je díky své originalitě stálou součástí obchodní nabídky a má na trhu pevné místo. Bez pravidelné prezentace a komunikace se však neobejde, a to platí i pro současné období ekonomické recese.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...