Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Pořadatelé zrušili kvůli plánovaným opatřením světelný festival Signal. Prymulu to mrzí

Instalace na Karlínském náměstí promítaná na kostel sv. Cyrila a Metoděje. foto: Michal TurekMAFRA

PRAHA - Organizátoři festivalu světla Signal, který měl v Praze začít 15. října, zrušili jeho letošní ročník. Za pořadatele o tom informovala Nikola Lörinczová. Ředitel festivalu Martin Pošta ve středu jednal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), který mu sdělil, že v pátek oznámí přísnější opatření kvůli rekordnímu číslu nakažených v Česku. Na jejich základě nebude reálné festival uskutečnit.
  16:33

Organizátoři tak řeší, jaké kroky dále uskutečnit. Své plány oznámí v budoucích týdnech.

Festival Finále v Plzni vyhrál film Budiž světlo a dokument Sólo

Prymula jednání se zástupci kultury oznámil ve středu na twitteru. „Požádal jsem organizátory akcí o odložení jejich aktivit. Je mi líto, že se musí odložit Signal Festival, ale čísla nakažených známe. Je dohoda na pravidelné komunikaci. Kultura je jistě výrazně postižena, udělám vše pro to, aby dostala pomoc,“ uvedl Prymula.

Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy. Mezi...
Stroj: Kontrast mezi městskou a přírodní krajinou, mezi člověkem, strojem a...

„Máme nyní několik možností. Můžeme festival přesunout na nový termín, v úvahu přichází jaro příštího roku. Musíme zvážit, co pro nás každá varianta znamená z pohledu spolupráce s umělci, produkce, fundraisingu, spolupráce s městem i partnery či bezpečnosti návštěvníků. Není to jednoduché rozhodnutí,“ uvedl Martin Pošta.

Vzhledem k narůstajícímu počtu nakažených nemocí covid-19 se budou v ČR zpřísňovat opatření, která budou podle středečního vyjádření ministra zdravotnictví platit od pondělí 12. října. Podle organizátorů festivalu nová nařízení jsou už neslučitelná s přípravami festivalu. „Téma osmého ročníku Signal Festivalu znělo Plan B. Náš vlastní plán B teprve hledáme,“ ?dodal Pošta.

Festival se měl konat od 15. do 18. října. Osmý ročník přehlídky, která začínala především jako prezentace tehdy ještě málo známého videomappingu, se chtěl zaměřit na ekologii a pandemii koronaviru. Signal se letos kromě Karlína a Starého Města měl uskutečnit i v Holešovicích. Festivalu se v minulých letech během čtyř dnů zúčastnilo odhadem půl milionu lidí; ti se pohybují v ulicích a nejsou většinou najednou na stejném místě.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat