Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Progresivní Portico Quartet přijíždí s novým albem

Kultura

  10:00
Časopis Mojo charakterizoval britský Portico Quartet jako "magickou kombinaci Stevea Reicha, Radiohead a melancholie vydavatelství ECM". Skupina zahraje dnes v pražském Paláci Akropolis a zítra v olomouckém Jazz Tibet Clubu.

Portico Quartet foto: Rachot

Kapela oslovuje fanoušky různých žánrů, svůj styl ostatně vystavěla z inspirací, mezi nimiž byl vedle moderního jazzu také ambient či klasický minimalismus. K originalitě pomáhá kvartetu také neotřelá kombinace nástrojů. Vedle saxofonu, basy a bicí soupravy v ní totiž slyšíme melodický ocelový buben hang z dílny inovativních nástrojářů ze Švýcarska.

Kvarteto tvoří sice mladí, ale zkušení hudebníci, kteří mají za sebou kromě jazzových škol také například studium hry na africké nástroje a indonéský gamelan. Portico Quartet není součástí úzce vymezené jazzové scény, hrál například i na festivalu v Glastonbury a byl nominován na velmi prestižní britskou hudební cenu Mercury Prize.

Nedávno vydal nové album Art In The Age Of Automation. Na aktuálním turné představuje skladby z něj naživo svým evropským fanouškům.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat