Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražané uvidí, jak se v Ostravě z Tří sester staly Kuřačky

Kultura

  14:00
PRAHA - V prostorách Divadla Komedie a Nové scény Národního divadla se od příštího týdne uskuteční přehlídka ostravských činoherních divadel. Akce potrvá do 1. listopadu.

Inscenace Kuřačky, NDM v Ostravě foto: Reprofoto

Soubory Národního divadla moravskoslezského, Divadla Petra Bezruče, Komorní scény Aréna a Divadla loutek Ostrava budou hostovat v prostorách Divadla Komedie a Nové scény Národního divadla.

"Na piazzetě Národního divadla pak bude možné zhlédnout výstavu s názvem Noblesa a syrovost, vystihující vzhled ostravských divadelních scén. Výstava ukáže současnou podobu prostorů, ve kterých se odehrává bohatý divadelní život města Ostravy," uvedla mluvčí pražského magistrátu Andrea Vojkovská.

Legendární polský muzikál v Nohavicově přebásnění

Divadelní přehlídka začne v pátek 26. října. Herci Komorní scény Aréna zahrají inscenaci S nadějí, i bez ní v režii Ivana Krejčího. Divadlo loutek se bude prezentovat legendárním polským muzikálem Malované na skle, který přebásnil písničkář Jaromír Nohavica.

Dvě inscenace připravilo na přehlídku Národní divadlo moravskoslezské, které nejprve uvede hru Kuřačky. Tu pro tamní soubor napsala mladá autorka Anna Saavedra na motivy Čechovových Tří sester. Herci Národního divadla představí i jedno z vrcholných děl Antona Pavloviče Čechova, inscenaci Ivanov.

Dvě hry přiveze do Prahy i Divadlo Petra Bezruče. Diváci se mohou těšit na jevištní podobu kultovního filmu dánského režiséra Thomase Vinterberga Rodinná oslava, v divadelním pojetí nazvanou Rodinná slavnost. Drama líčí oslavu jubilea patriarchy rodu, na kterou se do honosného sídla sjela celá rodina. Poklidný průběh oslavy se změní v okamžiku, kdy nejstarší syn otce obviní ze zneužívání dětí. Přehlídku ostravských divadel pak Bezruči uzavřou hrou Emily Brontëové Na větrné hůrce.

Autoři: ,

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.