Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pražské kino Lucerna dnes nabízí filmy o lásce v různých podobách

Kultura

  6:00
PRAHA - Pražské kino Lucerna připravilo na letošní první květnový den celodenní akci nazvanou První máj v Lucerně aneb Láska, kam se podíváš. V obou svých sálech uvede filmy, které mají ve svém názvu slovo "láska" a tento milostný cit ukazují v různých podobách.

Z filmu Láska všemi deseti foto: Reprofoto

"Budou mezi nimi tituly aktuální, ale i ty, které se v programu kin už tak často neobjevují," podotkl vedoucí kina Bedřich Němec. Půjde o francouzský snímek Láska všemi deseti, výjimečný dokument Láska v hrobě, oscarovou Lásku režiséra Michaela Hanekeho, natočenou v rakousko-francouzsko-německé koprodukci, Sorrentinovy pozoruhodné Následky lásky, skvělou komedii Richarda Curtise Lásky čas, americkou novinku Nekonečná láska a také česko-finské retro Láska, soudruhu. Předpremiéru mělo v březnu na pražském Febiofestu.

Z filmu Následky lásky

První z celkem sedmi projekcí začne už ve 13:30, začátek posledního představení je naplánován na 21:00 hodin.

Program filmů o lásce v kině Lucerna

13:30 VS Láska všemi deseti

14:15 MS Láska v hrobě 

15:45 VS Následky lásky 

16:15 MS Láska 

17:45 VS Lásky čas 

18:45 MS Láska, soudruhu 

21:00 MS Nekonečná láska 

Promítat se bude ve Velkém i Malém sále kina Lucerna. Malý sál byl otevřen teprve letos v lednu vedle historického kinosálu, jež koncem roku oslaví 105 let existence. Prostory, ve kterých vznikl, mají zajímavou historii. "Před více než 70 lety tu bývala soukromá projekční místnost spolumajitele Paláce Lucerna a zakladatele barrandovských ateliérů Miloše Havla. Sloužila především předpremiérám filmů, které vznikly pod hlavičkou jeho společnosti Lucernafilm. Na uzavřené projekce sem měli přístup jen nejbližší z řad přátel majitele. Pokud je známo, nebylo zde nikdy pořádáno představení pro širší veřejnost," řekl Němec.

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...