Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přípravy se vyplatily, festival měl hladký průběh, říká ředitelka Colours Holušová

Kultura

  7:35
OSTRAVA - V Ostravě skončil v noci na neděli festival Colours of Ostrava. Během závěrečného dne se představil například český rapper, textař a hudebník Otakar Petřina s kapelou TroubleGang, na divadelní scéně herec Jaroslav Dušek s inscenací Čtyři dohody či osminásobný držitel Grammy a nejstarší syn legendy reggae Boba Marleyho Zigy.

Colours of Ostrava 2018: Calexico foto: Petr Klapper

Ředitelka festivalu Zlata Holušová letošní ročník považuje za jeden z nejobtížnějších, zejména s ohledem na přípravy a změny, které souvisely se vstupními prostory do areálu. Loni totiž odbavení první den vázlo.

„Hodně jsme se na letošní festival připravovali. Realizovali jsme řadu změn, což nás stálo dost síly. Přijatá opatření se ale osvědčila,“ řekla v sobotu Holušová. Odbavení příchozích návštěvníků podle ní bylo po celou dobu bez větších problémů. Pořadatelé výrazně zvětšili vstupní prostor do areálu, kde se loni tvořily velké fronty, odbavovací systém zkolaboval a část návštěvníků nestihla některá vystoupení. Novinkou bylo i to, že návštěvníci měli možnost vyměnit si vstupenky za festivalové pásky i jinde než v Ostravě.

Colours of Ostrava 2018: Kaleo

Hladký průběh festivalu trochu ovlivnilo i počasí. Hlavně zahajovací den téměř celý propršel. „Počasí nás potrápilo, ale zase ne tak hodně. Lidé byli skvělí, výborně vybavení. Koncerty si užívali i v dešti,“ uvedla ředitelka jedné z největších hudebních přehlídek v České republice.

Letos se výrazněji měnil program festivalu. Ještě před zahájením akce z programu z technických důvodů zmizela britská vycházející hvězda Lewis Capaldi. Během festivalu pak ze zdravotních důvodů koncert zrušila britská kapela London Grammar, která měla být jednou z hlavních hvězd čtvrtečního programu. Nyní už je jasné, že Capaldiho uslyší fanoušci v průmyslovém areálu nedaleko centra Ostravy za rok, v případě London Grammar taková jistota není. „Jsme v kontaktu s manažery kapely. Zda budeme chtít koncert opakovat ale ještě nevíme. Nejsme si jisti. Vše bude záležet na celkové koncepci,“ řekla Holušová.

Pharell Williams a N.E.R.D.

Už několik let pořadatelé nezveřejňují návštěvnost, která se podle odhadů pohybuje kolem 50 tisíc lidí. Vysvětlují to tím, že rekordy nejsou podstatné. „Důležití jsou spokojení návštěvníci a to, co jim předáváme. Ale v areálu je plno, takže jsme spokojeni,“ uvedla Holušová.

Festival letos zaměstnal i policisty, kteří zaznamenali dvě desítky trestných činů. „Jednalo se hlavně o krádeže věcí z kapes či odložených zavazadel. Vyšetřují ale i několik vloupání do zaparkovaných automobilů. Poškození ohlásili krádeže peněženek či mobilů,“ řekla mluvčí policie Gabriela Pokorná. Dodala, že zloději kradli v areálu i mimo něj. Využívali hlavně nepozornosti bavících se návštěvníků, dodala.

Colours of Ostrava 2018: Joss Stone
Colours of Ostrava 2018: Jaroslav Uhlíř

V industriálním areálu Dolních Vítkovic nabídl festival během čtyř dnů na 21 scénách přes 350 programových bodů. Jednou z největších hvězd byla kapela N.E.R.D. s Pharrellem Williamsem. Vystoupila i britská zpěvačka Jessie J.

Autor: