Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak si je podobný Havel či Klaus v Českém století? Podívejte se

Kultura

  17:53
PRAHA - Seriál režiséra Roberta Sedláčka a historika Pavla Kosatíka s názvem České století spěje do finále. V posledních dvou dílech představil osobnosti novodobých českých dějin, z nichž mnohé ještě žijí. Jak se herečtí představitelé historických osobností podobají svým předobrazům? Porovnejte ve fotogalerii.

Zastánci i kritici seriálu se shodují v tom, že excelentní výkon podává zejména Marek Daniel v roli Václava Havla, který disidenta a prvního prezidenta porevolučního Československa ztvárnil s neuvěřitelnou autenticitou. Věrně okopíroval jak Havlovu dikci včetně zadrhávání a ráčkování, tak jeho pohyby do nejmenších detailů, aniž by přitom sklouzl ke karikatuře.

V posledních dílech na sebe velkou pozornost strhl také Jiří Lábus, který věrně ztělesnil předsedu vlády Ladislava Adamce. V dalších rolích se objevili například Jaroslav Plesl (Václav Klaus), Tereza Hofová (Olga Havlová), Oldřich Kaiser (Oskar Krejčí), Roman Luknár (Marián Čalfa), Jan Hájek (Ivan Martin Jirous) nebo Alois Švehlík (Alexander Dubček) a další.

Jiří Lábus v seriálu České století, kde věrně ztělesnil někdejšího předsedu...
Ladislav Adamec
Alois Švehlík v seriálu České století ztvárnil Alexandra Dubčeka.

Díly Je to jen rock’n’roll (1976) a Poslední hurá (1989) jsou ke zhlédnutí na iVysilani.cz, poslední díl cyklu - Ať si jdou (1992) - bude odvysílán v neděli 7. prosince.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat