Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pustina v pražských ulicích. HBO vyzývá diváky k hledání Míši v guerillové kampani

Kultura

  6:00
PRAHA - Viděli jste ji? Pohřešuje se 14letá Michaela Sikorová, naposledy byla spatřena 4. září v 15:30 hodin... Plakátky vyzývající k hledání ztracené dívky jsou k vidění v řadě pražských ulic. Jak ale sám leták přiznává, nejde o dívku reálnou, nýbrž filmovou postavu ze seriálu HBO Pustina, který právě zmizení mladí dívky odstartovalo.

Promo série Pustina foto: Reprofoto

Inzerát vyzývá ke kontaktování na telefonu, tak ale žádné překvapení nečekejte... Po vytočení čísla uslyšíte jen úryvek ze seriálu, dále už interaktivita nesahá.

HBO tak přidává další část reklamní kampaně k už nyní velmi úspěšnému seriálu, natočený v původní české produkci této televize. K seriálu Pustina je také spuštěn herní web, na kterém se mohou návštěvníci účastnit interaktivní hry.

Jaroslav Dušek v sérii Pustina.
Ze seriálu Pustina.

„Guerillovou část kampaně pro HBO Europe s.r.o. připravila agentura PR.Konektor, přičemž zvolená forma naplňovala naší představu komunikace a upozornění na nosné téma příběhu Pustiny,“ říká k reklamě v ulicích tisková mluvčí českého zastoupení televize HBO Pavla Brožková. Prozradila také, že v souvislosti s Pustinou HBO aktuálně připravuje CSR projekt (CSF = Corporate Social Responsibility, česky společenská odpovědnost firem), který se bude věnovat tématu ztracených dětí.

„Guerilla“ kampaň využívající nekonvenční formy marketingu není v oblasti filmu výjimkou - motiv plakátu vyzývající k hledání pohřešované osoby použili už v roce 1999 promotéři filmu Záhada Blair Witch.

Z kampaně k filmu Záhada Blair Witch. 1999

Seriál Pustina, který vysílá stanice HBO od 30. října 2016, si už vysloužil velký zájem diváků i řadu pozitivních reakcí kritiků. Pustina je úspěšná i za hranicemi: vysílá se na HBO také na Slovensku, ve skandinávských zemích, v Maďarsku, Bulharsku, Chorvatsku, Makedonii, Srbsku a Slovinsku a brzy dojde i na rumunské uvedení.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat