Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Režisér Šestého smyslu spojí pokračování dvou svých úspěšných filmů do jednoho

Kultura

  18:00
M. Night Shyamalan oznámil, že jeho nový film Glass bude pokračování hned dvou kritikou i diváky dobře přijatých snímků - Vyvolený (2000) a Rozpolcený (2016). Ambiciózní projekt má plánovanou premiéru v kinech začátkem roku 2018.

Snímek Vyvolený (2010) Bruce Willis a Samuel L. Jackson. foto: Walt Disney Pictures

M. Night Shyamalan odpovídal na vzkazy fanoušků na sociální síti Twitter a tam také prozradil informace o plánovaném filmu Glass. Ten by měl být pokračováním dvou předchozích filmů a již podle názvu je patrné, že se pravděpodobně zaměří hlavně na postavu Eliaha Price (Samuel L. Jackson) z filmu Vyvolený, kterému nikdo neřekne jinak než pan Skleněný (Glass - anglicky sklo).

Režisér také prozradil, že snímek Glass má premiéru naplánovanou na 18. ledna 2018.

Vyvolený (2000) vypráví příběh nedobrovolného superhrdiny Davida (Bruce Willis), který jako jediný přežije devastující vlakové neštěstí a bezděky tak zjistí, že je nezranitelný. Odpověď na všechny otázky mu může nabídnout jen sběratel komiksů s genetickou nemocí kostí Eliah Price (Samuel L. Jackson), posměšně zvaný pan Skleněný.

Filmové premiéry: hororová komedie o rasismu i nový Hřebejk

Hrdinou snímku Rozpolcený (2016) je Kevin (James McAvoy), který má poruchu osobnosti. Místo „tradiční“ rozdvojené jich má ale rovných dvacet tři. Uvězní u sebe ve sklepě tři dívky, které se zuby nehty snaží uniknout. Kevinovi se v té době už ale rodí dvacátá čtvrtá osobnost a podle všeho to nebude zrovna kladný hrdina...

Režisér Shyamalan se úspěchem Rozpolceného vrátil na pomyslné režisérské výsluní. Jeho předchozí snímky Žena ve vodě (2006), Poslední vládce větru (2010), Po zániku Země (2013) a třeba The Visit (2015) rychle upadly do zapomnění. V případě Posledního vládce větru se podle mnohých jedná o nejhorší film všech dob.