Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Richard Gere nezklamal, v letním kině zazpíval pro tisíce diváků

Kultura

  10:48
KARLOVY VARY - Americký herec Richard Gere nadchl tisíce diváků karlovarského letního kina, když osobně přišel v sobotu večer uvést slavný film Pretty Woman. „Už točím filmy hodně dlouho, ale něco takového jsem ještě neviděl,“ řekl na úvod herec, který letos převzal na letošním Mezinárodním filmovém festivalu cenu za mimořádný přínos světové kinematografii.

Richard Gere na projekci Pretty Woman v letním kině. foto: Václav Šlauf, MAFRA

Na Gerea čekalo podle pořadatelů 6 700 lidí, ačkoli běžná kapacita kina je asi jen 3 500 lidí. Desítky a možná stovky dalších se do nabitého letního kina ani nedostaly. Když Gere přišel na pódium, nejprve si, podobně jako loni Mel Gibson, natočil diváky i novináře na mobilní telefon. 

Richard Gere v Karlových Varech: Jako bezdomovec jsem byl neviditelný

„Jen jednu věc chci říct,“ řekl na úvod Gere, načež zazpíval první tóny titulní písně z filmu, Pretty Woman od Roye Orbisona. Aplaudující dav pak ještě povzbudil, když konstatoval, že Česká republika je jednička.

Zavzpomínal na to, že když před 25 lety film natáčeli, probíhalo to v přátelské atmosféře a nikdo tehdy netušil, že se z filmu stane takový hit, který potěší tolik lidí po celém světě.

Zatímco Gere čekal na překlad, znovu si natáčel plné hlediště diváků, u kterých se i podivoval, kolik je mezi nimi mladých, kteří by možná už měli být v posteli. Jak pak řekl, záběry pošle Julii Robertsové, „aby věděla, o co přišla“.

Poprvé v původním znění

Na závěr pozdravil diváky: „Mám vás všechny rád a užijte si film.“ Pro diváky bylo v letním kině připraveno vůbec první promítání od české premiéry před 23 lety bez dabingu a s titulky. Fanoušci si tak mohli užít hlasy Gerea i Robertsové v jejich původním znění.

Richard Gere si fanoušky a atmosféru nátáčel na telefon, video pošle Julii...
Richard Gere si fanoušky a atmosféru nátáčel na telefon.

Film Pretty Woman měl premiéru v roce 1990. Režíroval ho Garry Marschall. Jde o příběh prostitutky Vivian a bohaté obchodníka, mezi kterými vznikne vztah, přerůstající v lásku. Film se ale dotýká i podnikatelské etiky a mezigeneračních vztahů. Gere, Robertsová a režisér Marschall se opět sešli při natáčení filmu Nevěsta na útěku (Runaway Bride).

Autor: