Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Robert Downey Jr. jako neobyčejný doktor Dolittle. Hollywoodské hvězdy namluví zvířata

Kultura

  16:00
LOS ANGELES - Robert Downey jr. ztvární magického lékaře doktora Dolittlea, který umí mluvit se zvířaty. Půjde o restart série, ve které dříve hlavní postavu hrál komik Eddie Murphy. Roberta Downeyho v novém filmu doplní celá řada hereckých kolegů v rolích lidí i zvířat.

Herec Robert Downey Jr. foto: Reuters

Cesta doktora Dolittlea (The Voyage of Doctor Doolittle) - tak zní název nového filmu na motivy knih Hugha Loftinga. Hlavním hrdinou je roztržitý lékař John Dolittle, kterému se vrátí magická schopnost s dětství - schopnost komunikace se zvířaty. Díky tomu zažívá řadu neobyčejných příhod balancujících na hraně komedie a pohádky. 

Tony Stark – Iron Man (Robert Downey jr.)
Robert Downey Jr. s manželkou Susan

Roh Gondoru. V Česku vzniká fanouškovský film ze světa Tolkienovy Středozemě

Roberta Downeyho jr. doplní v lidské roli Tom Holland (Spider-Man: Homecoming) nebo Antonio Banderas (Frida, Dům Duchů). Herec Harry Colett si zahraje Tommyho Stubbinse, Dolittleova pomocníka, který ho na titulní cestě bude doprovázet. Režisérem i scenáristou snímku je Stephen Gaghan (Pevnost Alamo, Syriana). Snímek je založen na v pořadí druhém Loftingově románu ze série.

Hugh Lofting začal vydávat knihy o doktoru Dolittleovi v roce 1920. Do roku 1953 vyšlo třináct románů. Vznikla řada divadelních i muzikálových zpracování. Díky pokroku v umělých efektech byl v roce 1998 natočen film s komikem Eddiem Murphym v hlavní roli. V roce 2001 sice vzniklo pokračování, ale ani jeden z filmů se nestal příliš úspěšným.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!