Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rock for People chystá remake estrády z NDR

Kultura

  8:00
PRAHA - Na červencovém festivalu Rock for People vystoupí vedle světových hvězd také revivaly Hany Zagorové, Karla Gotta, Václava Neckáře nebo Karla Černocha.

Ein Kessel Buntes foto: Reprofoto

Muzikanti kolem Zdeňka Vřešťála (Nerez) připravili pro návštěvníky letošního festivalu Rock for People rekonstrukci dobové estrády televize NDR Ein Kessel Buntes s živou kapelou a zpěváky. Zájemci budou podle pořadatelů moci spojit hlasivky s revivaly Hany Zagorové, Karla Gotta, Václava Neckáře, Karla Černocha, Petera Dvorského, Marcely Holanové nebo dvojice Standa Hložek a Petr Kotvald.

Nové šapitó festivalu Rock for People

Přehlídka Rock for People se uskuteční mezi 3. a 6. červencem v Hradci Králové. Vyroste na ní nová scéna s názvem Magic Mirrors - dřevěné šapitó s průměrem 16 metrů, výškou sedm metrů a kapacitou zhruba 600 lidí. Rozšířením o šapitó se celková nabídka 18. ročníku festivalu rozrostla na 14 scén.

Hvězdy letošního Rock for People

Magnety letošního Rock for People budou kapely Faith No More a Franz Ferdinand. Vystoupí také američtí punkeři Flogging Molly, propagátor electro-hopu Example nebo ikony kytarového indie rocku Two Door Cinema Club. Mezi potvrzené interprety patří ještě zpěvák, kytarista a textař Pete Doherty s kapelou The Libertines a britská kytarová skupina The Kooks. Na festival se vrátí Enter Shikari a The Subways. I díky divadelním produkcím nebo dýdžejským setům čítá program nadcházejícího festivalu přes 250 položek.

"Magic Mirrors nabízí ideální prostředí pro hudební projekty vymaňující se zbytku programu. Navíc jsme získali další krytou scénu," uvedl dramaturg Rock for People Petr Fořt. Program v šapitó zahájí 4. července a jeho součástí bude i zmiňovaná estráda.

Zazní ale také latino jazz v podání Laca Decziho nebo hity souborů Nerez a Neřež Zdeňka Vřešťála, s nímž jako host vystoupí první slovenská Superstar Katka Koščová, která zazpívá pěvecké party Zuzany Navarové.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...