Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Roxette hráli vyprodané hale v Praze staré hity

Kultura

  22:05aktualizováno  23:47
PRAHA - Také hity Spending My Time Play a The Look zazněly v závěru vystoupení švédské skupiny Roxette, která v rámci svého světového turné vystoupila ve vyprodané pražské O2 areně.

Švédské duo Roxette v Praze. Zpěvačka Marie Fredriksson (vlevo) a kytarista a zpěvák Per Gessle. foto: Michal Kamaryt, ČTK

Podle pořadatelů dorazilo 16.000 návštěvníků, kteří zpívali a tleskali do rytmu známých melodických skladeb dua Roxette. Marie Fredrikssonová a Per Gessle představili také písně z nového alba Charm School.

Koncert ve zcela zaplněné hale, kam dorazilo z větší části dívčí publikum, zahájila populární kapela svými velkými hity Dressed for Success a Sleeping in My Car. V programu zazněly dvě desítky písní a refrény hitů jako It Must Have Been Love, How Do You Do! nebo Joyride nadšení diváci zpívali společně s kapelou.

Z novinky Charm School, která byla za prodeje oceněna Zlatou deskou v Německu, Rusku, Švédsku a Švýcarsku, se posluchači dočkali skladeb Only When I Dream a She's Got Nothing On.

Na předchozích koncertech vždy Roxette zařazovali písně ze zemí, v nichž právě vystupovali. Například 1. června v Budapešti zahráli maďarskou lidovou skladbu Tavaszi Szél Vizet Áraszt. Pro Prahu si vybrali Vejvodovu Škoda lásky, jejíž světoznámou melodii zahrál na elektrickou kytaru člen doprovodné skupiny.

Mezi doprovodnými muzikanty Roxette je část hudebníků, s nimiž před dvěma lety vystoupil Per Gessle na svém sólovém koncertu v pražské Lucerně.

"Turné je o téhle kapele a ta je nejsehranější ze všech kapel v historii Roxette," prohlásil Gessle. Dodal, že na tomto turné se zaměřili na samotnou hudbu a ne na produkci. Proto nepoužívají samply, syntetizátory a nákladné ohňostroje.

Vzhledem k tomu, že nad pódiem chyběly tradiční promítací plochy, neměli tentokrát přítomní diváci v zadních řadách možnost vidět podrobnosti ze skromně vybavené scény.

Před Roxette vystoupil jeden z objevů tuzemské popové scény - zpěvačka Debbi, která zazpívala písně ze svého debutového alba Touch The Sun.

Roxette, kteří koncertovali po Evropě naposledy v roce 2001, zahájili své dlouho očekávané turné 1. března v ruské Kazani a v jeho rámci navštíví nejméně čtyři kontinenty. Na prvních 26 koncertech v Rusku, východní Evropě, Jižní Americe a Jihoafrické republice vidělo kapelu přes 220.000 lidí.

Dvaapadesátiletá Fredrikssonová a o rok mladší Gessle spolu vystupují už od poloviny 80. let. Skupina Roxette, považovaná za nástupce legendární čtveřice ABBA, zavítala do České republiky po deseti letech. Záhy po posledním evropském turné v roce 2001, kdy Roxette navštívili i Prahu, našli lékaři zpěvačce Fredrikssonové nádor na mozku. Skupina se poté na několik let úplně odmlčela.

Melodické skladby Roxette mají v tuzemsku velký úspěch. Album Charm School bylo letos v únoru ihned po vydání na prvním místě domácího žebříčku nejprodávanějších alb. Pro velký zájem fanoušků Roxette přidá druhý koncert 27. června v Ostravě.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat