Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Scénář posledního Harryho Pottera našli v hospodě pod stolem

Kultura

  19:14
LONDÝN - Natáčení závěrečného dílu filmového ztvárnění knižní série o čarodějnickém učni Harry Potterovi nepozbývá na dramatičnosti: minulý měsíc část kulis lehla popelem a nyní byla ohlášena ztráta přísně utajovaného scénáře. Dostal se do rukou britského listu The Sun, který o tomto víkendu informoval, že stoosmnáctistránkový fascikl již předal studiu Warner Bros.

Harry Potter VI foto: Warner Bros.Reprofoto

Filmaři prý za vrácení poděkovali a ihned zahájili interní vyšetřování, které má zjistit, jak se kniha opatřená výraznými nápisy "Soukromé" a "Důvěrné" mohla vůbec dostat na veřejnost.

Podle The Sun scénář objevil pod stolem návštěvník jedné z hospod v Kings Langley v hrabství Hertfordshire nedaleko studia Leavesden, kde se film natáčí. Předtím tam prý velká část filmového štábu celou noc bujaře oslavovala, že se daří dohánět zpoždění.

Bulvární list připustil, že si scénář prostudoval. K úlevě filmového štábu však noviny zatím neprozradily nic konkrétního - pouze to, že oproti literární předloze lze na stříbrném plátně očekávat "několik radikálních změn".

V březnu požár ve Watfordu v hrabství Hertfordshire zničil část kulis Školy čar a kouzel, kde se podstatná část příběhů o Harry Potterovi odehrává.

Závěrečná část knižní série spisovatelky Joanne K. Rowlingové - Harry Potter a Relikvie smrti - je nejobsáhlejší a filmaři ji rozdělili do dvou částí. Premiéra první je ohlášena na letošní listopad, natáčení druhé začalo v únoru. Film má rozpočet kolem 370 milionů dolarů (bezmála sedm miliard korun). V českých kinech se má první díl objevit 18. listopadu.

Autor: