Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sedmdesátník Jerry Lee Lewis domovu důchodců ostudu nedělá

Kultura

  0:32
PRAHA - UVNITŘ GALERIE. Americká rokenrolová hvězda Jerry Lee Lewis (74) se opět přivítala s Prahou, tentokrát s diváky Tesla arény. Hala byla upravená jen k sezení a pódium bylo netradičně posunuté před boční tribunu. Do Holešovic vyrazily na dva tisíce lidí.

Jerry Lee Lewis (Praha, 9.11.2009) foto: ČTK

Předskokanem vystoupení byla jeho sestra, pianistka a zpěvačka Linda Gail Lewis se svou kapelou. Za své téměř hodinové vystoupení obsahující rokenrolové hity jako Blue Suede Shoes od Carla Perkinse a Shake, Rattle and Roll od Billa Haleyho sklidila slušný potlesk.

Jerry Lee Lewis (Praha, 9.11.2009, support: Linda Gail Lewis)

Koncert Lewise zahájilo vystoupení jeho čtyřčlenné kapely, kde se všichni přestavili jako zpěváci. Poté na pódium přišel mírně shrbený Lewis, usedl za piáno a spustil svou obvyklou show. Hudebník považovaný za jednoho z nejprovokativnějších a zároveň nejtalentovanějších pianistů všech dob bez větších gest střídal pomalejší skladby jako country zabarvený hit You Win Again a svou nejslavnější skladbu Lotta Shakin' Goin' On.

Jerry Lee Lewis (Praha, 9.11.2009, support: Linda Gail Lewis)

Kdysi divoká hvězda, kterou předcházela pověst showmana schopného stále předvést nepředvídatelné a vzrušující koncerty s dramatickými efekty, tentokrát vynechala efektní odkopnutí stoličky a hraní vestoje, ze sedadel však v závěru dokázala zvednout většinu přítomných. Zejména návštěvnice, které by vzhledem k svému věku mohly být vnučkami legendárního hudebníka, sedět nevydržely a několik desítek lidí koncert protancovalo na krajích provizorního hlediště na ploše. Po více než hodinovém vystoupení Lewis krátce zamával nadšenému publiku a šouravým krokem opustil jeviště.

Jerry Lee Lewis je poslední žijící legendou nejznámější rokenrolové čtyřky Elvis Presley, Carl Perkins a Johnny Cash. Legendární bouřlivák přežil drsný životní styl a letos 29. září oslavil 74. narozeniny. Jedna z nejskandálnějších postav světové hudební scény se ještě v roce 2005 zvládla rozvést se svojí manželkou - v pořadí již šestou, s níž má syna Jerryho Lee III.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!