Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Sex, drogy a Berlín. Amazon nabídne novou verzi filmu My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO v režii Amazonu. foto: AMAZON

BERLÍN - Příběh drogově závislé dívky Christiane v Západním Berlíně sedmdesátých let se stal celosvětovou senzací v knižní i filmové podobě. Společnost Amazon již v pátek představí novou verzi známého příběhu.
  16:30

Kniha My děti ze stanice ZOO (Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) je postavená na rozhovoru dvou novinářů s drogově závislou Christiane Felscherinowou. Sirové vyprávění bylo tak působivé, že se kniha po svém vydání v roce 1976 dočkala celosvětového úspěchu.

Známá filmová adaptace režiséra Uliho Edela pak vznikla v roce 1981. Sázela hlavně na neokoukané herecké tváře a doprovodnou hudbu Davida Bowieho. Její vylíčení ztracené německé generace, jež hledá útěchu v tvrdých drogách, oslovilo diváky i kritiky. 

Po čtyřiceti letech se s novou verzí příběhu hlásí Amazon. Jejich My děti ze stanice Zoo jsou osmidílná minisérie, která se mimochodem kromě Berlína natáčela i v Praze. 

Tvůrci v německých médiích vysvětlovali, že se nesnaží napodobit Edelův film. „Je to naše vlastní verze toho, co Christiane se svými přáteli prožila,“ vysvětlil režisér minisérie Philipp Kadelbach.

Hlavní aktérka celého příběhu Christiane Felscherinowá v Berlíně stále žije. V roce 2013 spolu s publicistkou Sonjou Vukovičovou vydala knihu Můj druhý život. V ní popisuje svou dlouholetou snahu se z drogové pasti vymanit. 

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...