Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V 59 letech zemřela herečka Simona Postlerová, ještě v sobotu zkoušela

Kultura

  15:17aktualizováno  18:41
Zemřela divadelní a filmová herečka Simona Postlerová, bylo jí 59 let. Zprávu o úmrtí potvrdil nadační fond Dvojka srdcem, jehož byla herečka patronkou. Divadlo na Vinohradech později uvedlo, že ještě v sobotu herečka zkoušela nové představení Terezka.

„S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás dnes v noci navždy opustila divadelní, filmová a dabingová herečka a také od samého začátku patronka našeho nadačního fondu Simona Postlerová,“ píše se ve statusu nadačního fondu Dvojka srdcem na sociální síti, jehož byla herečka patronkou.

Podle informací deníku Blesk zesnula Postlerová ve svém bytě na pražských Vinohradech. Do domu, kde herečka bydlela, vyrazila policie a záchranka v neděli odpoledne. „Na uvedené adrese jsme zasahovali u přirozeného úmrtí ženy, nejednalo se o smrt s cizím zaviněním,“ řekl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Smutnou zprávu potvrdilo i Divadlo na Vinohradech, kde herečka působila. „S hlubokým zármutkem jsme byli 5. května odpoledne zaskočeni zdrcující zprávou o náhlé smrti naší kolegyně, herečky Simony Postlerové,“ uvedla pražská scéna na Facebooku. „Ještě v sobotu 4. května zkoušela v připravované inscenaci hry Lenky Lagronové Terezka. Šokující zpráva o její smrti přišla o necelých 24 později,“ dodalo divadlo.

Na sociální síti úmrtí potvrdila i pražská zastupitelka Alexandra Udženija. „Jsou zprávy, kterým prostě odmítáte uvěřit. Dnes naposledy vydechla Simona Postlerová, česká herečka, stálá členka souboru Divadla na Vinohradech, patronka našeho nadačního fondu Dvojka srdcem, ale především neskutečně obětavá, laskavá a krásná lidská bytost,“ napsala k příspěvku. Současně uvedla, že slovy ani nemůže vyjádřit lítost nad touto ztrátou.

„Chtěla bych vyjádřit upřímnou soustrast rodině a všem pozůstalým. Paní Postlerová, Váš život byl inspirací a darem pro nás všechny, kteří měli tu čest Vás poznat. Odpočívejte v pokoji. Nikdy na Vás nezapomenu,“ dodala Udženija.

Herečka si naposledy zahrála ve filmu Tancuj Matyldo. Hrála například i ve filmu Probudím se včera, seriálech Chlapci a chlapi, Hospoda, Ordinace v Růžové zahradě a další.

Od roku 1992 působila v Divadle Na Vinohradech, objevila se zde například v kusech Brouk v hlavě či Jistě, pane ministře. „Simona k nám nastoupila po angažmá v činohře Národního divadla, více než třicet let byla oporou zdejšího hereckého souboru, ale také úžasnou, empatickou, nápomocnou kolegyní a kamarádkou. Na našem jevišti téměř čtyřicet nezapomenutelných hereckých postav,“ shrnulo Divadlo na Vinohradech. Kromě toho hrála také v Divadle Ungelt.

Byla také dabingovou herečkou, jejím hlasem mluvila například Samantha Carterová v seriálu Hvězdná brána, Lorelai Gilmoreová v seriálu Gilmorova děvčata či Annie Hackerová v Jistě, pane ministře.

V roce 2002 získala Cenu Františka Filipovského za nejlepší ženský herecký výkon v dabingu za propůjčení hlasu herečce Emmě Thompsonové ve filmu Vtip.

Simona Postlerová byla vdaná za hudebníka Zdeňka Hráška, který v roce 2016 zemřel. Měla syna a dceru.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...