Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Snímek DonT Stop o českém punku bude soutěžit v Římě

Kultura

  13:00
PRAHA - Snímek Richarda Řeřichy o příhodách punkové kapely v 80. letech, natočený v koprodukci společností HBO Europe a Evolution Films, byl vybrán do soutěžní sekce mezinárodního filmového festivalu v Římě. Festival se uskuteční od 3. do 11. dubna.

Punk v Čechách. Z filmu Don't Stop foto: Bontonfilm

Nostalgické drama o touze po svobodě v komunistickém dusnu, zpestřené punkovou hudbou, již bylo uvedeno v mimosoutěžních sekcích přehlídek ve Varšavě a v Arrasu. Do svého programu ho zařadily i loňské mezinárodní festivaly v Karlových Varech a Bratislavě.

"Přirozeně nás těší, že nedlouho po příznivém přijetí dramatu Hořící keř v zahraničí si další snímek z naší produkce vede tak dobře," komentovala přijetí do soutěže v Římě producentka HBO Tereza Polachová.

Řeřichův snímek o revoltě náctiletých proti autoritám, proti společenským normám, proti odpovědnosti a povinnostem dospělosti a o hledání vlastních vzorů a hodnot měl premiéru v českých kinech loni v červnu.

RECENZI ČTĚTE ZDE:

Richard Řeřicha natočil za deset let do roku 2007 jako kameraman více než 200 reklam, od roku 2004 pracuje i jako režisér krátkometrážní tvorby. DonT Stop byl jeho celovečerním režijním debutem. Byl dvakrát nominován za nejlepší kameru na Českého lva za Ondříčkovy filmy Samotáři a Grandhotel, s režisérem Davidem Ondříčkem spolupracoval také na snímku Jedna ruka netleská. Za kamerou stál rovněž u Šteindlerovy Perníkové věže a Tomu Tykwerovi se v roce 2006 staral o trikovou kameru u filmu Parfém - příběh vraha.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat