Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Splněné přání: do Prahy přijede přednášet legenda Henry Rollins

Kultura

  12:48
PRAHA - Zpěvák, spisovatel, herec a nepřehlédnutelná postava světové kulturní scény Henry Rollins dorazí 8. února 2010 do Prahy, kde se v Paláci Akropolis představí se svým pásmem mluveného slova.

Henry Rollins foto: 2.13.61,Reprofoto

Henry Rollins proslul nejprve jako frontman kultovních Black Flag, následně založil svou vlastní kapelu Rollins Band. Vedle toho se začal profilovat i jako spisovatel, herec a moderátor vlastních talk show, které se v USA těší mimořádné oblibě.

Mezi hlavní body jeho zájmu patří v posledních letech tzv. hnutí "spoken word" (mluveného slova), jehož je sám čelním představitelem. Toto hnutí v první polovině 80. let volně navázalo na veřejnou recitaci s jazzovým doprovodem, jak ji v 50. letech praktikovali básníci Kenneth Patchen, Lawrence Ferlinghetti nebo Bob Kaufman.

Rollins se ve svých mluvených show zabývá širokým spektrem témat od osobních problémů, přes mezilidské vztahy, literaturu, hudbu, až po drogy, násilí nebo politiku. Sám svá pásma nazývá veřejně praktikovanou terapií zbavování se "démonů z dětství".

Vstupenky na vystoupení Henryho Rollinse budou v nejbližších dnech k dostání ve všech běžných předprodejích za 550 Kč, na místě bude lístek stát 650 Kč. Pro detailnější informace navštivte stránky www.obscure.cz.

Autoři:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ na 2 směny (25-35.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč