Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Symfonici a punkové kapely podpoří Japonsko benefičním koncertem

Kultura

  15:28
PRAHA - Obecní dům a pražský Symfonický orchestr FOK pořádají v neděli 27. března v půl osmé ve Smetanově síni Obecního domu benefiční Koncert pro Japonsko. Další kapely vystoupí na podporu Japonska v úterý v Lucerně.

Zemětřesení a tsunami v Japonsku. foto: Reuters

Pořadatelé chtějí tímto koncertem ve prospěch přírodní katastrofou postiženého Japonska vyjádřit nejen obecně lidský vztah k tomuto nedozírnému neštěstí, ale také hlubokou účast s japonským národem, se kterým je pojí dlouhodobé přátelské vztahy.

FOK pravidelně koncertuje v Japonsku, naposledy v loňském roce, kdy mimo jiné strávil několik dní ve městě Sendai, tak krutě postiženém touto katastrofou.

Benefiční koncert pro Japonsko.

Všichni účastníci vystoupí bez nároku na honorář a úhradu nákladů. Výtěžek ze vstupného bude věnován na humanitární pomoc obětem této přírodní katastrofy.

Orchestr FOK se svým šéfdirigentem Jiřím Koutem zahrají výběr z Mé vlasti Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Vltava, Šárka) a Symfonii č. 9 "Z nového světa" Antonína Dvořáka.

Koncert se bude konat pod záštitou primátora hl. m. Prahy Bohuslava Svobody.

Benefice proběhne i v Lucerně

Také ve Velkém sále pražské Lucerny se uskuteční benefiční Koncert pro Japonsko. Vystoupí tu české skupiny, které v posledních letech vyjely na turné do Japonska.

Učinkovat budou kapely Vypsaná fiXa, Už jsme doma, Sunshine, Psí vojáci, uskupení Papaya Paranoia v Česku usazené japonské rockerky Yumiko Ishijima. Koncert, který proběhne v úterý 29. března od 18 hodin, uvádí a moderuje Tomio Okamura. Kromě vystoupení zmíněných kapel se budou promítat i dokumenty o cestách kapel po Japonsku.

Výtěžek ze vstupného poputuje na fond Česko-japonské společnosti, určený na pomoc obětem a zmírnění následků právě probíhajících katastrof.

Vstupenky v ceně 200 Kč jsou k dispozici na www.ticketsforpeople.cz, případně v ceně 250 Kč přímo na místě.

Více informací najdete na webu  www.koncertprojaponsko.cz

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!