Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Textař Michal Horáček představí v Plzni nový projekt Mezi námi

Kultura

  16:30
PLZEŇ - Populární umělec připravil se zpěváky, jako jsou Ondřej Ruml, Lenka Nová nebo František Segrado, další hudební recitál.

Michal Horáček foto: MAFRA - Tomáš Krist

Každé představení bude originálem, v různých městech nabídne jiné písně a odlišná zamyšlení. Projekt Mezi námi odstartuje 13. srpna v Plzni, dojednány jsou ale už i termíny na duben příštího roku. ČTK o tom za pořadatele informovala Nikol Poselová.

Posezení u vína

"V devadesátiminutovém představení účinkuje sám Horáček, působí jako vypravěč, kde představí svou poezii, prolne ji s historkami a básněmi, které souvisejí s jeho jednotlivými hudebními projekty. Nabídne improvizované úvahy o nadčasových i právě aktuálních tématech," uvedla Poselová.

Dodala, že všichni účastníci jsou po celou dobu na jevišti v improvizovaném posezení u vína, průvodní slova se odehrávají formou předscén. Doprovodnou hudební skupinou bude Kvartet Mateje Benka. První vystoupení se uskuteční 13. srpna v plzeňské Měšťanské besedě.

Plzeňské představení bude jediné, které se má uskutečnit pod širým nebem. "Myslím, že se to k akci hodí, že bude mít skvělou atmosféru," uvedl producent Petr Baránek. Upřesnil, že večer je rozdělen do tří částí. V jedné představí autor textů spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou, v druhé úspěšný recitál Kudykam a ve třetí svůj poslední ucelený autorský projekt Český kalendář.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...