Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tonya Graves chystá druhé sólové album. Vyzná se v něm k lásce k blues

Kultura

  16:00
Zpěvačka Tonya Graves vydá v polovině října u Supraphonu své druhé sólové album, které pojmenovala Back To Blues. Nejde prý jen o návrat k milovanému žánru, ale i oslavu nezapomenutelného umění skladatelů a interpretů, kteří utvářeli základy moderní populární hudby. Svou novinku Tonya Graves pokřtí na koncertě 28. října v pražském Paláci Akropolis v Praze.

Tonya Graves vydá album Back To Blues. foto: Petr Kurečka/ Supraphon

Podle Vladana Drvoty ze Supraphonu zpěvačka na albu osobitým způsobem nazpívala známé písně. „Písně pro Back To Blues vybírala nejen podle toho, co pro ni osobně znamenají, ale i podle svých vzpomínek,“ dodal.

Nové album vydá vyjde 16. října a jako první vlaštovku vypouští do světa skladbu Hound Dog původně od Big Mama Thornton, kterou proslavil již na konci padesátých let Elvis Presley. Album vzniklo v produkci Lukáše Martinka a mimo zpěvaččiny doprovodné kapely se na něm podílelo několik hostů, včetně pianisty Ondřeje Pivce či jednoho z nejlepších domácích instrumentalistů Josefa Štěpánka.

Mezi autory a původními interprety písní, které si Tonya Graves vybrala na album, nechybí Muddy Waters přezdívaný jako otec Chicago blues, rhythm and bluesová královna Big Mama Thorntonová, jazzová diva Etta Jamesová i jeden z nejvlivnějších kytaristů v historii rockové hudby Jimi Hendrix. Tonya Graves si vybrala i úspěšnou písničku countryové Dolly Partonové a nemohla opomenout píseň z repertoáru Raye Charlese.

V Praze žijící Američanka s novinkou přichází po čtyřech letech, kdy vydala v produkci Hynka Tomana z kapely Support Lesbiens příznivě přijatý sólový debut I’m The Only Me.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat