Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Tvůrce Hry na oliheň otočil. Druhá série je nutností, přiznal v rozhovoru

Korejský seriál Hra na oliheň (2021). foto: Netflix

Tvůrce Hry na oliheň, jihokorejský režisér Hwang Dong-hyuk, v rozhovoru pro agenturu AP přiznal, že druhá série určitě vznikne, ačkoliv to sám neplánoval. Do jejího čela se vrátí hrdina z první série Ki-hun (Lee Jeong-jae). Upozorňujeme, že tento článek obsahuje vyzrazení děje první série.
  17:00

Seriálový hit Hra na oliheň se záhy po svém uvedení stal nejúspěšnějším projektem Netflixu. Bylo tedy jasné, že tlak na vznik pokračování bude obrovský. Ačkoliv se mu Hwang Dong-hyuk v rozhovorech bránil a tvrdil, že žádné plány nemá, pro agenturu AP prozradil, že nakonec změnil názor.

Ze seriálu Hra na oliheň (Squid Game)
Hra na oliheň

„Mám to teď celé v hlavě,“ nechal se slyšet tvůrce. „Zatím je ale příliš brzy na to, abych věděl, o čem konkrétně to bude. První série skončila scénou na letišti, kde měl nešťastný vítěz Ki-hun nastoupit do letadla, aby mohl letět do Ameriky za svou dcerou. V poslední chvíli se ale rozhodne neletět a s odhodlaností v očích odchází překazit plány organizátorů vražedné hry. „Ki-hun se vrátí a učiní něco, z čeho bude těžit celý svět,“ dodal. 

Druhá série by se mohla více pověnovat i lince policejního vyšetřování. Ta byla dle reakcí diváků i kritiků sice zajímavá, ale skončila ve slepé uličce. 

Ještě v září v rozhovoru pro magazín Variety Dong-hyuk tvrdil, že žádné plány na pokračování nemá. „Vysiluje mě o tom jen přemýšlet,“ povzdechl si tehdy. 

Hra na oliheň

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat