Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

United Islands začnou zítra Klubovou nocí. V pátek uctí Havlovou

Kultura

  7:00
PRAHA - Festival United Islands se tentokrát uskuteční místo pražských ostrovů v parku Ladronka v Praze 6. Téměř celý původně plánovaný areál je totiž stále podmáčený.

Kapela Citizens foto: United Islands

Na festivalu celkem vystoupí 195 muzikantů. Z programu pořadatelé upozorňují zejména na pop-soulovou hvězdu Aloe Blacca.

Aloe Blacc

Aloe Blacc

Slavnostní start akce je naplánován na čtvrtek v 19.30 do dvorany Nosticova paláce: vystoupí tam kapely Never Sol a Please The Trees & sbor Elpida. Devět pražských klubů zároveň nabídne hudební program se vstupem zdarma: celkem čtyřicet interpretů zahraje v Roxy, NoDu, Divadle Archa, Rock Café, Malostranské Besedě, v klubu PopoCafePetl na Újezdě, Zephyr Urban Club &Pub, Baráčnické rychtě a v Café NONA na Nové scéně Národního divadla.

Princess Chelsea

Princess Chelsea

Vstup zdarma platí i pro celý následující program United Islands až do 22. června. K novým objevům mezinárodní klubové scény, které letos festival přiváží, patří britská skupina Citizens!, novozélandská zpěvačka, pianistka a skladatelka Chelsea Nikkelová vystupující jako Princess Chelsea nebo nový projekt zakladatele Sepultury Igora Cavalery.

Dny Jeruzaléma a Pocta Olze Havlové

Kromě nováčků festival vždy připravuje speciální dramaturgické bloky, letos by tím nejsilnějším měla být participace na projektu Dny Jeruzaléma v Praze, v rámci kterých vystoupí sedm izraelských kapel. Festival věnuje také vzpomínku bývalé první dámě Olze Havlové, která by se 11. července dožila 80 let.

V pátek 21. června během programu Pocta Olze Havlové vystoupí The Plastic People of The Universe, Vlasta Třešňák, Divadlo na Tahu, šansoniérka Sylvie Krobová nebo kapela Už jsme doma.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat