Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Jičíně skončil pohádkový festival, přišlo na 70 tisíc lidí

Kultura

  18:03
JIČÍN - Letošní ročník festivalu Jičín - město pohádky podle odhadů organizátorů navštívilo na 70.000 návštěvníků. 20. ročníku festivalu, který byl letos věnovaný klasickým českým pohádkám, přálo pěkné počasí, řekla produkční festivalu Věra Rychterová.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky foto: ČTK

"Počasí bylo vynikající, což je důležité především u tvůrčích dílen a heren, které byly rozmístěné pod širým nebem v centru města," řekla Rychterová.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Program festivalu ukončilo odpoledne vracení klíčů od města Jičína na hlavním podiu na Valdštejnově náměstí. Během šesti dnů festival nabídl divadelní i hudební vystoupení či autogramiády, například ve středu se uskutečnilo slavností uvedení nové knihy spisovatelky Renaty Štulcové a ilustrátorky Renáty Fučíkové nazvané Mojmír - cesta pravého krále.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Ve čtvrtek organizátoři udělili režiséru Václavu Vorlíčkovi čestné občanství pohádkového města Jičína. Ten se stal čtvrtým občanem pohádkového města, v minulosti toto ocenění získali spisovatelka Marie Kubátová, spisovatel Václav Čtvrtek a výtvarník Radek Pilař, tvůrci postav z pohádkových příběhů o Rumcajsovi.

20. ročník festivalu Jičín - město pohádky

Pořadatelé pohádkového festivalu již nyní začínají připravovat další ročník, který se opět uskuteční v první polovině září. Podle Rychterové bude tématem festivalu Jičín - město pohádky 2011 tanec a hudba.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat