Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V novém krimiseriálu Clona se potkají Kryštof Hádek a Vica Kerekes

Kultura

  14:00
Česká televize chystá nový kriminální seriál Clona, v němž Kryštof Hádek ztvárňuje hlavní postavu policejního kameramana Romana. Režisérem sedmidílného seriálu natočeného podle scénáře Marka Epsteina je Tomáš Řehořek. ČT ho uvede jednou týdně od 28. dubna.

Seriál Clona: Kryštof Hádek a Vica Kerekeš foto: Česká televize

V prvním díle seriálu s názvem Smrt policajta mladý kameraman svoji práci dohozenou otcem (Jan Hartl) vnímá jako jednoroční výplň, kterou je nucen absolvovat po neúspěšných přijímacích zkouškách na vysokou školu. Při jedné z prvních akcí se však situace zvrtne a banálně vyhlížející výjezd se změní v tragédii, při níž pod koly ujíždějícího automobilu umírá Romanův otec. Touha vyřešit otcovu vraždu, napínavá policejní vyšetřování a Romanův vztah ke kolegyni Lence (Vica Kerekes) i vlastní matce (Taťána Medvecká) jsou hlavními motivy celého seriálu.

Policistka bylo moje vysněné povolání, říká herečka

"Byla jsem nesmírně šťastná, když mě vybrali pro tuto roli, protože jsem se před časem neúspěšně pokoušela dostat na policejní akademii. Takže policistka pro mě vždy bylo takové vysněné povolání. Jsem ráda, že v seriálu mohu uplatnit nejen duševní, ale i fyzické věci," řekla Kerekes.

"Clona je moderní detektivka, kde akce a profesionální týmová spolupráce převažují nad deduktivním způsobem pátrání, přičemž hlavní důraz je kladen na osobní vývoj ústřední figury a její vztahy s ostatními členy týmu," řekl kreativní producent ČT Jan Lekeš. "Nejedná se tedy o profesní kriminálku, ale spíše o příběh mladého muže, který se řízením osudu ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě," dodal.

Minulý rok začalo v ČT také natáčení kriminálního seriálu Vraždy v kruhu, který se v režii Ivana Pokorného a podle scénáře Ivy Procházkové inspiroval severskými detektivkami. "Naší ambicí je uvést na tuzemskou scénu výraznou postavu kriminalisty, na němž citelně leží tíha vyšetřování a často i morální odpovědnost plynoucí z faktu, že je mnohdy do případů osobně zapleten," uvedl kreativní producent ČT Jan Štern.

Vraždy v kruhu a Clona nejsou jedinými krimi seriály, které se na ČT připravují. Točí se i další díly Kriminálky Staré Město. Se zájmem se setkala řada Případů 1. oddělení s Bolkem Polívkou a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích.

Nové kriminální seriály připravuje i televize Nova. Jde o čtvrtou řadu Kriminálky Anděl, druhou řadu seriálu Expozitura a nový seriál Policie Modrava. Nova také reprízuje starší řady seriálu Kriminálka Anděl.

Autor:

Mohlo by vás zajímat