Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V novém Temném případu se střetnou Colin Farrell a Vince Vaughn

Kultura

  11:00
Kanál HBO odtajnil nové hlavní představitele seriálu Temný případ (True Detective), jeho druhou řadu chystá tvůrčí tým kolem scenáristy Nica Pizzolatty. V rolích detektiva a zločince se objeví Colin Farrell a Vince Vaughn.

Herec Colin Farrell foto: Reuters

Colin Farrell ztvární postavu Raye Velcora, detektiva, jehož loajalita se tříští mezi nadřízené ve zkorumpovaném policejním oddělení a vlastní kariéru zločince, která ho ovládá. Vince Vaughn si zahraje Franka Semyona, zločince z povolání, který čelí hrozbě ztráty vlastního impéria poté, co se jeho pokus o legitimní podnikání zvrtne následkem vraždy obchodního partnera.

Osmidílné drama se začne natáčet tento podzim v Kalifornii. "Celá druhá řada se bude odehrávat na území Kalifornie - nikoli v Los Angeles, ale v mnohem méně známých kalifornských zákoutích. Stejně jako v první sezóně se pokusíme zachytit onu unikátní psychosféru místa," potvrdil již v minulosti autor seriálu Nick Pizzolatto, který zasadil děj předchozí sezóny Temného případu do své rodné Louisiany.

Matthew McConaughey a Woody Harrelson v seriálu Temný případ.

ČTĚTE TAKÉ

Režisérem prvních dvou dílů nové série je Justin Lin dvaačtyřicetiletý taiwanský tvůrce; celkem bude mít seriál osm dílů. Natáčet se bude na podzim, premiéra je naplánována na leden. První sérii režíroval Cary Fukunaga, který za svou práci získal ocenění Emmy.

Představitelé dalších rolí zatím nejsou známí, a to ani jméno herečky, která má hrát policistku, kolegyni hlavního hrdiny.

První série seriálu Temný případ, která představila v hlavních rolích dvojici Matthew McConaughey a Woody Harrelson, a zaznamenala fenomenální úspěch u diváků i kritiky. Televizní premiéra dosáhla na HBO Go nejvyšší sledovanosti za poslední tři roky a přilákala k obrazovkám 7,7 milionů diváků.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat