Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Praze budou předány Ceny divadelní kritiky

Kultura

  20:16
V pražském Divadle Na Zábradlí budou večer vyhlášeni držitelé Cen divadelní kritiky, které 22 let nesly v názvu jméno režiséra Alfréda Radoka. Ceny se udělují na základě ankety časopisu Svět a divadlo; letos hlasovalo 69 kritiků. Žhavým kandidátem na některou z cen je Divadlo Na Zábradlí, které objevilo se ve všech osmi kategoriích a celkem má devět nominací.

Divadlo Na zábradlí foto: archiv MAFRA

Nejlepší inscenací roku se může stát drama Maryša Aloise a Viléma Mrštíkových, jak je v HaDivadle nastudoval režisér Lukáš Brutovský. Naději má i projekt Naivního divadla Liberec autorů Freda Rodriana, Víta Peřiny a kolektivu nazvaný O beránkovi, který spadl z nebe režisérky Michaely Homolové, a také představení Miloše Orsona Štědroně Velvet Havel v režii Jana Friče v Divadle Na Zábradlí. Titul Divadlo roku 2014 mohou kromě Divadla Na Zábradlí získat Studio Hrdinů z Prahy, brněnské HaDivadlo a Městské divadlo Kladno.

Online přenos ceremoniálu odvysílá web ČT24 a můžete ho sledovat zde.

Kategorie Talent roku obsahuje v nominacích režiséra Lukáše Brutovského, herce Martina Donutila, režisérku Annu Petrželkovou a herečku Marii Poulovou.

Cena Alfréda Radoka byla poprvé udělena za rok 1992. Loni ale správní rada Nadačního fondu Cen Alfréda Radoka, který je na základě ankety časopisu Svět a divadlo uděloval, oznámila, že s nimi končí. Za důvod označila „rozdílné názory obou stran na podobu inscenačních cen“.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!