Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze dnes zahraje Steve Hackett, kytarista slavných Genesis

Kultura

  11:30
PRAHA - Britský kytarista Steve Hackett dnes poprvé vystoupí v České republice. Ve Velkém sále pražské Lucerny představí svoje nejznámější skladby i výběr písní z repertoáru skupiny Genesis. Na turné s názvem Genesis Extended 2014 World Tour Hackett vychází z projektu Genesis Revisited, kterým vzdal hold slavné kapele, ve které během 70. let působil.

Steve Hackett foto: Reprofoto

Právě jeho jedinečný přístup ke hře na kytaru pomohl vytvořit kapelu, která je považována za přední zakladatele art/progresivní scény. Dala světu i další významná jména hudebního světa, jako jsou Peter Gabriel a Phil Collins.

Vzhledem k loňskému úspěchu koncertního programu Genesis Revisited rozšířil Hackett koncept i seznam evropských měst. Koncert obsahuje oblíbené skladby Genesis jako The Musical Box, Dancing with the Moonlit Knight a Supper's Ready i jejich další hity.

ČTĚTE TAKÉ

Spolu s Hackettem se na jednom pódiu objeví tým špičkových hudebníků. Publiku se představí klávesista Roger King, jenž spolupracoval s Gary Moorem, bubeník Gary O'Toole, který hrál s Kylie Minogue nebo Chrissie Hynde, baskytarista Nick Beggs, jenž doprovázel Kim Wilde či Stevena Wilsona. Sestavu doplňují na saxofon, flétnu a perkuse Rob Townsend a vokalista Nad Sylvan.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...