Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze vyvrcholil Prague Fashion Week

Kultura

  19:15
PRAHA - Soutěž mladých talentů festivalu Prague Fashion Weekend v Praze vyhrála Viktorie Vittoriová. Přehlídkou jejích modelů v centru metropole dvoudenní přehlídka vyvrcholila. Vítězka získala 100 000 korun na přípravu nové kolekce, kterou bude prezentovat na příštím ročníku tohoto módního festivalu. Za pořadatele to řekla Aneta Kračmarová.

Prague Fashion Week foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

O vítězství Vittoriové rozhodla odborná porota, ve které usedla například návrhářka Liběna Rochová, majitel CZ models Václav Dejčmar či fotograf Roberta Vano. Předsedou poroty byl návrhář Pavel Ivančic. Návrhářka Viktoria Vittoriová zaujala porotce kolekcí nazvanou Extáze svaté Terezy, v které se podle pořadatelů inspirovala slavnou stejnojmennou sochou.

Prague Fashion Week

O vítězství v soutěži New Fresh Style se ucházelo přes 30 mladých tvůrců z Česka a Slovenska, mezi nimi například Libor Komosný, Antonín Soukup, Ivana Kaňovská, Marie Červinková, Michala Bětíková, Katarina Halasová, Tereza Ujevičová a Veronika Kostková.

Prague Fashion Week

Kromě tvorby mladých návrhářů si mohli lidé molu v Pařížské ulici prohlédnout také přehlídky luxusních značek. Sobotní program patřil především předním českým návrhářům, svoji tvorbu na molu předvedly například Hana Havelková, Jaroslava Procházková, Beata Rajská či Martina Nevařilová. Přehlídky, které po oba dny moderovala extravagantní zpěvačka Klára Vytisková, byly přístupné zdarma. I díky příjemnému počasí se na ně přišly podívat tisíce lidí.

Prague Fashion Week

Letošní festival nabídl přes 30 kolekcí, v kterých diváci viděli přes tisícovku šatů. Roli modelů si vyzkoušeli i fotbalisté Karel Poborský, Vladimír Šmicer a Horst Siegel.

Loňského prvního ročníku festivalu Prague Fashion Weekend se podle pořadatelů zúčastnilo přes 10 000 lidí. Zhlédnout mohli kolem 770 modelů od 28 návrhářů.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...

Mohlo by vás zajímat