Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zpěvák Mika zakončil Colours of Ostrava, celkově dorazilo 43 700 lidí

Colours of Ostrava

  22:12
OSTRAVA - Koncertem britského zpěváka libanonsko-amerického původu, který vystupuje pod pseudonymem Mika, vyvrcholil v neděli večer čtvrtý den festivalu Colours of Ostrava. Pořadatelé po roce opět hlásí rekordní návštěvnost. Do areálu přišlo celkem 43 700 lidí. Proti loňskému roku to je o téměř tři tisíce více. ČTK to řekl mluvčí festivalu Jiří Sedlák.

Hlavní hvězda festivalu přilákala tisíce lidí. foto: Richard Cortés, Lidové noviny

Mika, který se do povědomí veřejnosti se dostal díky svým písním Relax, Take It Easy a hlavně Grace Kelly z alba Life in Cartoon Motio, patřil mezi hlavní hvězdy programu 14. ročníku festivalu. Ten se v posledních několika letech koná v industriálním prostředí ostravských Dolních Vítkovic. Kromě britského zpěváka do moravskoslezské metropole letos zavítala i Björk či kapely Kasabian a Rudimental.

Divácký rekord pořadatelé oznámili v neděli odpoledne. Po sečtení návštěvnosti za první tři festivalové dny zjistili, že jeho branami prošlo 41 500 lidí. To je více než loni, kdy za všechny čtyři dny dorazilo necelých 41 000 návštěvníků.

Jedinou nečekanou změnou v programu bylo nahrazení britského Dj Nathana Fake, který do Ostravy nedorazil kvůli otravě z jídla. „Problémy měl už doma. Nemohl přiletět,“ řekla Holušová.

José Gonzáles na Colours of Ostrava.
Fanynka Josého Gonzálese na koncertě na Colours of Ostrava.

Letos jde o 14. ročník festivalu. Na ten příští, který má být jubilejní, Holušová nic mimořádného nepřipravuje. „Je to strašně frustrující. Když se člověk rozhodne, že to má být něco speciálního, je to omezující. Zatím jsme nad tím moc nepřemýšleli, festival připravujeme, jak nás to napadne,“ uvedla.

Celkem bylo letos v programu 300 různých bodů. Nešlo jen o koncerty, ale i divadla, diskuse či recitace básní. K tradičním 13 scénám do programu letos přibyla electro stage věnovaná současné elektronické hudbě. Byla otevřena v jednom ze sálů zrekonstruovaného Dolu Hlubina, kam se Colours of Ostrava po roce vrátil.

Björk pod maskou: Proč se minula s Colours?

Lákadlem pro návštěvníky byla nástavba na vysoké peci, která nabízí ve čtyřech patrech ve výšce od 60 do 70 metrů nad areálem vyhlídku, kavárnu a terasu. Zájemci o výstup na vrchol museli zaplatit zvlášť vstupné, zájem to ale neovlivnilo. Celkem od čtvrtku do soboty věž navštívilo ji 2 300 lidí.

Pořadatelé v neděli rovněž uvedli, že se během tří festivalových dnů vypilo víc jak 400 000 piv, spotřebovalo 20 tun ledu a například 600 kilogramů limetek.

 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!