Čtvrtek 19. května 2022, svátek má Ivo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Věřím na anděly, ale úplnej magor nejsem, směje se Plodková

Kultura

  15:00
PRAHA - „Chtěla bych mít v padesáti energii a sílu jako teta Madonna. Ale nechtěla bych u toho vypadat jako RoboCop,“ říká čerstvá držitelka Českého lva Jana Plodková.

Jana Plodková.

LN Když jste hrála "čárkovanou servírku", Svěrákovu erotickou fantazii ve Vratných lahvích, divák si říkal: Hezká. Kdo to je? Dnes jsou vaše fotky na titulech. Už jste slyšela na ulici takové to: Tý jo, to je vona...?
Zrovna včera jsem zaslechla, když jsem čekala na sestru a šlo kolem pár mladíků: "Tý vole, to je ta herečka z toho seriálu..." Ale já si myslím, že lidi chodí po ulici hodně ponoření do sebe a okolí moc nevnímají. A za den se kolem nich prožene x blondýn. Proč by měli koukat zrovna po Plodkový? Jisté ale je, že mě poznávají až kvůli seriálu, protože od premiéry Protektora, to už je rok, mi poblahopřála jen jedna paní v kavárně.

Banner - nový Pátek II.

LN Z čeho se dá ještě poznat, že už jste slavná?
Já si tak ale nepřipadám. Teď mám zkrátka hezké období podpořené tím Českým lvem, jsem na příznivé vlně. Ke slávě mám ale ještě daleko. A kdo ví, jak to bude za měsíc. Třeba po mně pes neštěkne.

LN Tak jako opravdová filmová star byste mě měla nechat čekat – na Kateřinu Brožovou jsem jednou čekala skoro hodinu. A vy jste přišla na vteřinu přesně.
(rozesměje se) Aha. Ne, tak to bych si nikdy nedovolila, ani kdybych byla sebeslavnější. Ostatně je večer a já musím jít brzo spát.

LN Už vám volají z produkcí a nabízejí scénáře?
No právě že vůbec! Po Protektorovi je ten seriál moje první filmová práce. Filmový scénář mi nikdo nenabídl. Ani jeden. Je mi to líto. Ale co můžu dělat? Je to... Já jsem se teď nějak zakoukala tamhle na tu kostelní věž a úplně se ztratila. Promiňte.

Jana Plodková.

LN Naopak, s tou kostelní věží jste mi přisunula hezký oslí můstek. Říkáte o sobě, že se věnujete duchovním naukám. Jak tomu mám rozumět?
Já jsem nikdy nebyla věřící, nebyla jsem k tomu vychovaná. Ale nějakou vnitřní jistotu potřebuju. A našla jsem ji v knížkách o duchovnu, v esoterice, v tarotových kartách a podobně. Je to pro můj vývoj důležité. Můžu se potom opřít sama o sebe. A zjišťuju, že každým rokem moje sebejistota roste. Ale ještě nejsem úplně tam, kde bych chtěla být.

LN Takže věříte v nadpřirozené síly?
Ano, věřím. Věřím v anděly. Věřím v duchy. Věřím v energii, která nás ovlivňuje. A věřím v osud.

LN Každý člověk má svého anděla?
Každý má svého anděla, který se o něj postará i v té nejhorší situaci. Já vím, že naši andělé jsou s námi neustále ve spojení, i když je nevidíme. Ale ten můj mi už v pár těžkých situací pomohl. Třeba při dopravní nehodě, kdy jsem si chvíli před ní přesedla a vyhla se ošklivému zranění. Pomohl mi taky při každé operaci pod narkózou.

LN I teď tady v kavárně nad námi létají naši andělé?
Věřím, že i tady jsou. Aspoň v mé představě. Je to hezká představa, ne? Svět, ve kterém jsou andělé, je mnohem hezčí, mnohem přijatelnější. Protože jinak se denně setkáváte s hrůzami, stačí si poslechnout zprávy nebo se i normálně rozhlédnout na ulici. Ale nejsem zas úplnej magor! (směje se) Nejsem žádná čarodějnice. Má to své hranice.

LN No rozhodně máte dobře nakročeno k tomu, skončit jako Květa Fialová. Nebo Luba Skořepová, která v lese hovoří s najádkami...
Ale vidíte, jak obě skvěle vypadají a jak se mají báječně? Takže proč ne.

Jana Plodková.

LN Dá se s anděly komunikovat?
Určitě. Třeba když jedu autem, vozím s sebou vždycky medailonek, jednoho archanděla. A prosím ho, aby mě dovezl v pořádku. I moje maminka, v jejíž pracovní náplni je jízda autem, má neustálé spojení s anděly. A už kolikrát se díky nim vyhla dost nepříjemným nehodám. Ono to možná funguje tak, že když tomu věříte, nejste si jako řidička nejistá. Takže se vlastně sama dovezete v pořádku.

LN Vidím, že to zatím máte opravdu pod kontrolou. Věříte na duchy?
Taky. Kdysi jsme s mamkou bydlely v jednom starém domě v Jičíně, kde před námi dlouho nikdo nežil. Tam v jedné místnosti, když bylo absolutní ticho, pořád vrzala podlaha. Jenom v tom jednom místě. Pozvaly jsme si tam pána, který se takovými věcmi zabývá. A on potvrdil, že tam nějaký duch opravdu je.

LN Já bych si spíš pozvala parketáře.
No to mi řekl i pan Kraus, když jsem byla v jeho pořadu, že to byla jen rozvrzaná podlaha. Ale to opravdu nebylo parketami. My jsme se tam bály. A vlastně hlavně kvůli tomu jsme se po čase odstěhovaly. Energie toho bytu byla nepříjemná. Bylo jasné, že se nám tam moc dobře dařit nebude.

Celý rozhovor vyšel v novém pátečním magazínu LN

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat