Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kultura

Česko bude na Eurovizi v Liverpoolu reprezentovat dívčí kapela Vesna

Kapela Vesna na národním kole Eurovize foto: Česká televize

Na finále letošního ročníku Eurovision Song Contest do Liverpoolu pojede Česko reprezentovat dívčí kapela Vesna. Uspěla se skladbou My Sister’s Crown, kterou skupina napsala s představou účastnit se s ní právě Eurovize.
  19:27

„Jsme naprosto nadšené, děkujeme celému skvělému týmu, který kolem sebe máme, a budeme se snažit reprezentovat na Eurovizi Česko nejlépe, jak jen dovedeme,“ prohlásily členky skupiny krátce poté, co se dozvěděly, že je čeká cesta do Liverpoolu.

Vesna ve své hudbě využívá prvky folkloru, které zasazuje do moderního popu, čímž vytváří jí charakteristickou kombinaci snové a na pódiu živelné muziky. Stálé členky kapely pocházejí z Čech, Slovenska a Ruska.

„S vidinou soutěže jsem nechtěla psát jen o osobních věcech, ale o něčem, co se týká nás všech. Inspirací byla naše kapela, ve které spolupracuje šest osobností s jinými schopnostmi a často i názory. A přesto je úžasné spolu tvořit a hrát, protože se navzájem respektujeme a podporujeme. Píseň je tedy o sesterství, respektu, podpoře a spolupráci. Tyto hodnoty jsou podle nás klíčové v mnoha aktuálních tématech, které teď rezonují světem. Například otázka menšin, formy násilí a podobně,“ řekla zpěvačka Patricie Fuxová.

Je kapela Vesna coby český zástupce v soutěži Eurovize dobrou volbou?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:000:00:00. Anketa je uzavřena.

Ano729
Ne575

Na písni My Sister’s Crown se podílela také bývalá členka, bulharská raperka Tanita Yankova a ukrajinská domristka Katrin Vatchenko. Píseň vyzdvihující sesterství a ženskou sílu, autorsky vytvořená ve spolupráci Patricie a Production Lovers, je palčivou výpovědí o nesmyslnosti pravidel, které si jako lidstvo vytváříme.

Dvě semifinálová a finálové kolo letošního ročníku se bude konat. 9. a 11. května. Absolutní vítěz bude vyhlášený v sobotu 13. května.


Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat