Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Zmrtvýchvstalí Nylon Jail vydávají svůj čtvrtý videosingl

Kultura

  10:00
Kapela Nylon Jail, která zažívala svůj dosavadní vrchol v letech 2012-2014, se po dvou letech vrací s videosingly, uvádějícími nové album, které vyjde na jaře 2018. Ve stejnou dobu Nylon Jail začnou znovu živě vystupovat. Aktuální čtvrtý singl Man on Dark Chair má na portálu lidovky.cz exkluzivní premiéru.

Nylon Jail foto: archiv kapely

Ukončení činnosti ohlásili Nylon Jail před dvěma lety nečekaně, v den očekávaného koncertu. Nyní je zřejmé, že šlo o planý poplach a kapela se nyní plně zotavená vrací formou videosinglů, vydávaných postupně na jejím youtube kanálu.

Písně Nylon Jail průběžně natáčí ve spolupráci s producenty Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, kteří se podíleli již na debutu My Heart Soars Like A Hawk (2013), za který kapela získala hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku a byla nominována na žánrového Anděla a v anketě Žebřík.

Videosingly kapela vydává z praktických důvodů: všechny nástroje obsluhuje dvoučlenné jádro kapely, doplňované střídavě dvěma hostujícími bubeníky Romanem Víchou (Ewa Farna, Muff) a Zdeňkem Jurčíkem (Priessnitz, Kafkaband, Kovadlina). Vycházejí ve zhruba měsíčních rozestupech.

„Postupem času jsme zjistili, že tím následujeme jakýsi trend vycházející z aktuální situace. Internet, konkrétně pak youtube a facebook, totiž silně zasahuje do vydávání skladeb, neboť mnoho lidí posluchá hudbu právě prostřednictvím těchto médií,“ říká frontman Nylon Jail Jiří Jirák.

Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...