Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Perly českého baroka a techno hudba. Nový spot cílí hlavně na mladé

Kultura

  16:00
Státní příspěvková agentura CzechTourism představila videoklip s hudbou Antonia Vivaldiho inspirovaný obdobím baroka. Atmosféra technoparty se nečekaně propojuje s kulisami barokního paláce a ukazuje baroko novým, netradičním způsobem. Videoklip, který bude sloužit k propagaci České republiky, uvidí diváci nejen u nás a v Evropě, ale i Latinské Americe a Rusku.

Perly českého baroka a techno hudba. Spot agentury CzechTourism. Foto z natáčení. foto: CzechTourism

„Hledali jsme cestu, jak přilákat mladší cestovatele za barokními památkami v Česku. Vsadili jsme na mladé tvůrce, kterým se podařilo originálně, ale zároveň naprosto přirozeně propojit období baroka se současností. Výsledek více než dvouměsíčního projektu je podle nás skvělý a videoklip tak plánujeme využít i v kampani propagující Českou republiku na zahraničních klíčových trzích,“ komentuje výsledek soutěže mladých tvůrců Martina Zikmundová z agentury CzechTourism. Projekt BarokoPlay si klade za cíl oslovit specifickou cílovou skupinu mladých turistů a navazuje na dlouhodobou strategii představit Českou republiky jako zemi příběhů.

Pro tvorbu videoklipu oslovili CzechTourism a agentura WMC Grey spolu s odborným garantem projektu, režisérem Štěpánem Fok Vodrážkou, studenty filmových škol a širokou veřejnost. Vítězem hlasování veřejnosti se stal Dužan Duong, který spot realizoval. „Vítězný režisér Dužan, společně s celým svým týmem, předvedli profesionální práci a maximální nasazení, jehož výsledkem je skvělé video. Baroko má mladým lidem stále co říct, což dokazuje i výsledné dílo, ve kterém se vydáváme na cestu, která plynule přechází mezi technoparty a barokním palácem. Mám velkou radost z toho, že CzechTourism hledá nové možnosti a kanály propagace České republiky a nebojí se ani neozkoušených a netradičních cest,” přibližuje proces vzniku videa Štěpán Fok Vodrážka. Natáčení se odehrávalo na několika barokních lokacích po České republice. Vidět můžeme například barokní zámek ve Vranově nad Dyjí nebo barokní refektář kláštera dominikánů v Praze.

Baroko na Smetanově Litomyšli, šokující mnichovská Židovka a operní mystérium Handa Gote

Cílovou skupinou jsou mladší cestovatelé, takzvaní mileniálové, neboli Generace Y. Tedy mladí lidé narození mezi lety 1986 a 1995, kteří velkou část svého času tráví na různých sociálních sítích, včetně zmíněného YouTube.

Autor: