Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vin Diesel má hrát Kojaka, scénář píší tvůrci Skyfall

Kultura

  14:00
LOS ANGELES - Studio Universal Pictures chystá film podle úspěšného seriálu ze 70. let, v němž hlavní roli ztvárnil Telly Savalas.

Telly Savalas jako Kojak foto: Reprofoto

Zřetelné obrysy již získává plánovaný snímek, který má oživit legendárního newyorského inspektora Kojaka, kdysi ztvárněného hercem s řeckými předky Tellym Savalasem. Jak informuje server deadline.com i další média, hlavní roli by měl tentokrát dostat Vin Diesel. Herec právě dokončil šestý film ze série Rychle a zběsile. V seznamu jeho filmů je například i titul XXX, který se natáčel v České republice.

"Možná není Řek, ale je plešatý: taková logická úvaha zřejmě stojí za rozhodnutím Universal Pictures," komentuje toto rozhodnutí britský Guardian.

Vin Diesel na pražském Karlově mostě v roce 2002

Scénář pro nový film mají napsat Neal Purvis a Robert Wade. Zkušení scenáristé jsou podepsáni pod několika posledními bondovkami včetně letošního hitu Skyfall. Další film o agentovi 007 už však podle svého prohlášení psát nehodlají.

Původní seriál Kojak se v USA vysílal v letech 1973-78, diváky zaujal z velké části kvůli charismatickému Tellymu Savalasovi. V roce 2005 se Kojaka pokusil v seriálové podobě vzkřísit kabelový kanál USA Network.

Autor: