Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vojta Kotek chystá celovečerní debut, komedii Padesátka

Kultura

  6:00
Po krátkých studentských filmech a epizodou z TV cyklu Nevinné lži začíná herec Vojtěch Kotek natáčet svůj celovečerní film. Jeho debutem bude komedie Padesátka podle scénáře Petra Kolečka. Film se odehrává v zimě na horách a podle tvůrců se jeho děj točí okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce.

Herec a režisér Vojtěch Kotek. foto: Reprofoto

V hlavních rolích filmu se představí Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka a Vilma Cibulková.

Ve filmu Padesátka si zahraje také Jakub Prachař.

Tvůrci Padesátky slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i horský klid. „Chtěli bychom navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor,“ přibližuje své režijní záměry Vojta Kotek.

Natáčet se začne 7. března, ale už během ledna a února se herci na své role připravovali běžkařským tréninkem. Marka Taclíka a Ondřeje Pavelku trénoval mistr světa v běhu na 50km Martin Koukal, jenž si v Padesátce i sám zahraje. „Jakub Prachař si vymínil individuální přípravu, očekávám, že se na start dostaví v plné běžkařské formě i se znalostí textu,“ doplňuje Kotek k přípravám.

Dvojice Kotek – Mádl se vrací na místo činu

Padesátka bude vznikat ve Špindlerově mlýně a jeho okolí, kde se točili i někdejší Snowboarďáci. Tehdejší neznámí mladí herci Vojta Kotek a Jiří Mádl se sem nyní vrátí už jako filmové hvězdy. V Padesátce si společně zahraji v teplákové retrospektivě ze 70. let a na plátně se potkají po téměř deseti letech. Oba navíc svým dílem výrazně promluví do osudu hrdinů filmu.

Marek Taclík.
Ondřej Pavelka
Vojtěch Kotek se chystá na svůj celovečerní režijní debut Padesátka.
Ve filmu padesátka si zahraje také Jakub Prachař.

Film vzniká podle scénáře Petra Kolečka, který má za sebou například film Okresní přebor nebo seriály Vinaři, Čtvrtá hvězda či epizody z cyklu Nevinné lži. Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza. Premiéra v kinech je v plánu na přelom roku 2015 a 2016.

Autor:

Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!
Vyhrajte profesionální kosmetický přístroj od značky GESKE!

S přístrojem Facial Hydration Refresher 4v1 nebude mít matná a unavená pleť žádnou šanci. O tento zázrak dnes soutěžíme. Jak se můžete zapojit?