Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vražda mladé dívky je jen špička ledovce. Strachův Labyrint se vrací v plné síle

Kultura

  16:50
Druhá řada úspěšného seriálu Labyrint z produkce České televize znovu nabídne tým ostřílených policistů vedený majorem Remešem (Jiří Langmajer), nové parťáky i okultní vraždy přesně tak, jako to diváci první série měli rádi. Labyrint II bude mít sedm dílů a první z nich má premiéru 13. března na ČT1.

Seriál Labyrint II. Policejní tým doplněný o nové posily. foto: Česká televize

Sledovanost všech dílů první série seriálu Labyrint se vždy držela na více než milionu diváků. Přitom filmaři měli ze začátku značné obavy. „Čekali jsme, jak diváci přijmou kriminální seriál, který má sedm dílů jen s jedním jediným případem,“ sdělila Jiřina Budíková, kreativní producentka seriálu. Nároční diváci dokázali, že ocení složitou spletitost záhadné kriminálky. Svůj podíl na tom mohly mít třeba i výborné herecké výkony, scénář Petra Hudského a charakteristická filmařina Jiřího Stracha. Pokračování dopředu plánováno nebylo, a tak se v závěru první série zbavila několika svých klíčových postav. Seriál byl nominován na Českého lva za rok 2015.

Seriál Labyrint II. Jan Hájek.

Andělem Páně jsem se snažil přiblížit lidem náboženství, říká Jiří Strach

Teď se tým majora Remeše vrací posílený o Jana Hájka a Tatianu Vilhelmovou. První díl, který měli novináři možnost vidět na konferenci v pražském kině MAT, pouze navnadil na to, co všechno se v sedmi dílech bude dít. Co má společného zavražděná mladá dívka, muž pohřbený zaživa a odkaz templářů? První díl, který bude mít televizní premiéru 13. března, tak odvádí dobrou práci v nastolování atmosféry. A co více, nový tým funguje a je jasné, že chemie mezi členy bude velkým tahákem druhé série. „Druhá série je samozřejmě jiná než ta první. Z úhlu pohledu natáčení složitější, měli jsme víc lokací a náročnější natáčecí plán. Na druhou stranu mi šlo natáčení pěkně od ruky, protože jsem uměl a mohl zužitkovat zkušenosti z první série,“ vyjádřil se režisér Jiří Strach.

Seriál Labyrint II. Foto z natáčení.

Příběhových linií je v seriálu hned několik, které se spojují právě díky vraždám, a už dle prvního dílu je patrné, že všechny budou patřičně napínavé. Zarážející mohl být akorát všudypřítomný product placement, třeba na whisky Jameson, kterému se ale moderní produkce z pravidla nevyhýbají.

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat