Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zach bude krotit Vilhelmovou

Slovensko

  11:56
PRAHA - Premiérou Letních shakespearovských slavností bude Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia. Inscenaci nastuduje Daniel Špinar. Známý festival se letos koná od 23. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a na Slovensku.

Letní Shakespearovské slavnosti: Tarian Vilhelmová a Roman Zach foto: Reprofoto

Špinar Shakespearovu komedii podle něj s mírně nekorektním názvem vnímá především jako hru o ženském zrození. "Dotýká se řady témat, například, že lásce neporučíš, a pokud chce muž zkrotit ženu, podaří se mu to pouze tehdy, přeje-li si to sama žena. Mluví i o tom, jak může být osvobozující, když se žena nebojí být ženou a muž mužem," dodal. V dalších rolích se objeví Lucie Štěpánková, Vojtěch Dyk, David Novotný, Vladimír Marek, Pavel Kikinčuk nebo Oldřich Vízner.

Letní Shakespearovské slavnosti: Jindřich IV.

Jindřich IV.

Hrát se bude v překladu Martina Hilského, hudbu skládá Jan P. Muchow, scénu navrhla Iva Němcová, kostýmy Lucia Škandíková. Premiéra bude 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Letní Shakespearovské slavnosti: Oko za oko - niečo za niečo

Oko za oko - niečo za niečo

Pražskou premiéru bude mít letos i slovensko-česká komedie Oko za oko – niečo za niečo v režii Michala Vajdičky s Martinem Trnavským, Ivanou Jirešovou, Richardem Stankem. Festival uvede i reprízy – Jindřicha IV., Veselé paničky windsorské, Romea a Julii, naposled letos bude na programu drama Antonius a Kleopatra s česko-slovenským obsazením. Na Slovensku se připravuje Richard III.

Více informací o letošním programu, cenách vstupenek a možných slevách najdete na http://www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!