Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zach bude krotit Vilhelmovou

Slovensko

  11:56
PRAHA - Premiérou Letních shakespearovských slavností bude Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou v roli Kateřiny a Romanem Zachem v úloze Petruchia. Inscenaci nastuduje Daniel Špinar. Známý festival se letos koná od 23. června do 4. září v Praze, Brně, Ostravě, Olšanech a na Slovensku.

Letní Shakespearovské slavnosti: Tarian Vilhelmová a Roman Zach foto: Reprofoto

Špinar Shakespearovu komedii podle něj s mírně nekorektním názvem vnímá především jako hru o ženském zrození. "Dotýká se řady témat, například, že lásce neporučíš, a pokud chce muž zkrotit ženu, podaří se mu to pouze tehdy, přeje-li si to sama žena. Mluví i o tom, jak může být osvobozující, když se žena nebojí být ženou a muž mužem," dodal. V dalších rolích se objeví Lucie Štěpánková, Vojtěch Dyk, David Novotný, Vladimír Marek, Pavel Kikinčuk nebo Oldřich Vízner.

Letní Shakespearovské slavnosti: Jindřich IV.

Jindřich IV.

Hrát se bude v překladu Martina Hilského, hudbu skládá Jan P. Muchow, scénu navrhla Iva Němcová, kostýmy Lucia Škandíková. Premiéra bude 29. června v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Letní Shakespearovské slavnosti: Oko za oko - niečo za niečo

Oko za oko - niečo za niečo

Pražskou premiéru bude mít letos i slovensko-česká komedie Oko za oko – niečo za niečo v režii Michala Vajdičky s Martinem Trnavským, Ivanou Jirešovou, Richardem Stankem. Festival uvede i reprízy – Jindřicha IV., Veselé paničky windsorské, Romea a Julii, naposled letos bude na programu drama Antonius a Kleopatra s česko-slovenským obsazením. Na Slovensku se připravuje Richard III.

Více informací o letošním programu, cenách vstupenek a možných slevách najdete na http://www.shakespeare.cz nebo na www.ticketportal.cz.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...