Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Začíná natáčení filmu o Mrázkovi. Mrtvolou

Kultura

  10:25
PRAHA - Scénou s mrtvolou začne tento pátek ve Voděradských bučinách u Jevan natáčení filmu o Františku Mrázkovi nazvaného Příběh kmotra. Scénář tohoto filmového projektu je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek.

František Mrázek foto: Reprofoto

Autorem scénáře na motivy Kmentovy knihy je Petr Nikolaev, který je zároveň i režisérem a koproducentem filmu. Natáčet se bude i napřesrok, premiéra se má uskutečnit na podzim 2012. Ústřední postavu ztvární slovenský herec Marko Igonda, v dalších rolích se představí například Andrej Hryc či Filip Kaňkovský. Páteční natáčení prý sice bude o mrtvole bez hlavy, scéna má mít ale spíše groteskní nádech.

Slovenský herec Marko Igonda byl ve výběru Shooting Stars berlínského filmového festivalu.

Podle producenta Davida Raucha vylíčí tento film příběh člověka, pro kterého nic nebylo problémem. "Peníze vnímal jako něco, pro co se stačí jen sehnout. V našem filmu budeme sledovat jeho neuvěřitelnou jízdu během třech posledních dekád až do chvíle, kdy se stal pro systém, jež vytvořil, problémem, žádajícím definitivní řešení," uvedl.

František Mrázek

Kontroverzní podnikatel byl považován za šéfa českého podsvětí. Patřil k nejvlivnějším lidem v Česku, měl kontakty u policie. Před pěti lety ho neznámý pachatel zastřelil na parkovišti před sídlem jeho firem. Podle policie šlo o nájemnou vraždu.

Příběh kmotra tak má být nejen o Františku Mrázkovi, kterého považovalo mnoho lidí za milého a veselého člověka, ale i o české společnosti posledních dvaceti let. Scénář popisuje jeho vzestup a konec, posun od kšeftaře s hodinkami po šedou eminenci české politiky operující a tahající za nitky v nejvyšších patrech společnosti. Na druhou stranu miloval svoji rodinu, fotbal a působil na mnohé jako milý kluk ze sousedství.

Mrázek nebude Mrázek

Větší část filmu bude podle Nikolaeva vycházet ze skutečných událostí, hlavní postavy filmu však mají z právních důvodů jiná jména. "Právě díky vymyšleným jménům si můžeme dovolit naplno vyslovit hypotézy, které jsou naznačeny v knihách Jaroslava Kmenty Kmotr Mrázek," uvedl už dříve Nikolaev.

Režisér Petr Nikolaev

Nikolaev má na kontě snímek Lidice, který letos v kinech zhlédlo přes půl milionu diváků, a dále například filmy Kousek nebe, Báječná léta pod psa či snímek ...a bude hůř, který pojednává o českém undergroundu v období totality.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat