Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kultura

Ruská hudební skupina Tatu přišla o kytaristu. Úmrtí má pravděpodobně souvislost s koronavirem

Ruská skupina Tatu. foto: Wikimedia Commons (CC0)

Moskva - Bývalý kytarista ruské hudební skupiny Tatu, skladatel, textař a producent Maxim Galsťjan zemřel tento víkend, oznámil v pondělí internetový list Gazeta.ru s odvoláním na hudebníkovy kolegy. Oficiálně nebyla příčina kytaristovy smrti uvedena, ale na sociálních sítích se podle deníku v souvislosti s úmrtím objevila varování „neignorovat příznaky nemoci“, protože „ohavný koronavirus nešetří ani mladé, ani staré“.
  7:58

Vládní deník Rossijskaja gazeta na svém webu rovnou napsal, že „Galsťjan zemřel na koronavirus“, respektive podlehl komplikacím vyvolaným nákazou.

Bidenovi truchlí, zemřel jejich německý ovčák Champ. Prezidentský pes se dožil 13 let

Galsťjan v roce 2003 vystupoval s Tatu v hudební soutěži Eurovize, ve které ruská skupina získala se svou písní druhé místo. To v té době bylo v Rusku vnímáno jako neúspěch, protože od Tatu se čekala výhra. Zpěvačky Lena Katinová a Julija Volkovová se hájily, že měly při vystoupení špatně nainstalovaný zvuk a že kamery je zabíraly jen zpovzdálí. Dívky byly tehdy proslulé provokativními hrátkami s lesbickou láskou.

Galsťjan hrával také v dalších ruských kapelách, například IFK, která v roce 1999 vystupovala jako předskupina Red Hot Chili Peppers při koncertu této americké skupiny u Kremlu.

USA chystají nové sankce proti Rusku kvůli Navalnému. Ruský velvyslanec se to dozvěděl v letadle

Dramatická epidemická situace panuje v současné době především v Moskvě, kde se denní přírůstky nových případů nákazy koronavirem během necelých dvou týdnů ztrojnásobily. Tamní úřady ve snaze omezit šíření viru mimo jiné zakázaly shromáždění více než 1000 lidí a prodloužily omezení pro divadla, hřiště či dětské koutky v nákupních centrech.

Restaurace, kavárny a kluby budou dál muset být zavřené v době od 23:00 do 06:00. K šíření koronaviru podle úřadů přispívají hlavně nové mutace viru a nedostatečná proočkovanost obyvatel. Tisk nevylučuje zavedení nových opatření v metropoli na počátku tohoto týdne.

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...