Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlaté maliny: anticenu dostal i Al Pacino

Kultura

  9:55
LOS ANGELES - Rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina proměnil americký herec, producent a scénárista Adam Sandler. Malinu dostal také slavný herec Al Pacino.

Al Pacino a Adam Sandler ve filmu Jack a Jill foto: Reprofoto

Nejhorší snímky a herecké počiny "oceňuje" nadace G.R.A.F (Golden Rapberry Awards Foundation). Ta letos za největší urážku filmu zvolila film Adama Sandlera Jack a Jill. Sandler ve svém filmu ztvárnil hlavní mužskou i ženskou roli.

Nadace a svém webu upozorňuje, že ne všechny maliny získal Sandler sám. V Sandlerově převlékací komedii dostal anticenu také oscarový herec Al Pacino. Ten hrál sám sebe a za jeho výkon mu porota přiřkla titul nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Letošní ročník Zlatých malin je v pořadí dvaatřicátý. Doposud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení "nejhorších počinů" se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O "vítězích" rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat