Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlínskou filharmonii bude dirigovat Šostakovič

Kultura

  16:30
ZLÍN - Hlavním hostem příští sezony Zlínské filharmonie bude dirigent Maxim Šostakovič, syn slavného skladatele Dmitrije Šostakoviče.

Dirigent Maxim Šostakovič foto: archiv LN - Jan Zátorský

Maxim Šostakovič bude ve Zlíně dirigovat Devátou symfonii svého otce. Vystoupení se zlínskou filharmonií se domlouvalo několik měsíců. "Někdy byla domluva docela zajímavá, protože pan Šostakovič nemá mobilní telefon, řešilo se to různě přes agenturu a faxy," poznamenal ředitel filharmonie Josef Němý.

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů chce v příští sezoně nalákat posluchače na známé a přitažlivé skladby, zazní například Smetanova Má vlast, Beethovenova Osudová či symfonie Antonína Dvořáka Novosvětská.

Aneta Langerová i Beatles

V populární řadě nabídne filharmonie například koncert Idy Kelarové a stočlenného dětského sboru Čhavorenge, šansony Edith Piaf v podání Radky Fišarové, či Anetu Langerovou a její hosty. Filharmonici budou pokračovat v posluchačsky atraktivní řadě, kdy zpracovávají písně známých skupin. V nadcházející sezoně zazní skladby Beatles upravené pro orchestr Milošem Machkem. Nebudou chybět ani koncerty pro dětské publikum či baletní vystoupení.

V komorní řadě posluchači uslyší například Ester Kočičkovou, recitál kytaristy Lubomíra Brabce či klarinetistu Felixe Slováčka juniora.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat