Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Orientace

Vladimír Mišík natočil nové album, Lidovky byly u toho. Jak vzniká deska rockové legendy?

Vladimír Mišík | foto: Zuzka Bönisch (Animal Music)

Premium Exkluzivně
Víceméně utajeně natočil své nové album ve studiu Sono ve středočeském Nouzově legendární český zpěvák Vladimír Mišík. Vznikla zde nahrávka, o které se bude jistě hodně mluvit, a Lidovky.cz měly tu možnost být exkluzivně u toho.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Nové album Vladimíra Mišíka je už třetí, které vzniklo v produkci Petra Ostrouchova, vydavatele, skladatele, muzikanta a také producenta, jenž se nebojí žádných stylových výzev. Před šesti lety ho Vladimír Mišík oslovil s nabídkou společné práce na svém novém albu – a výsledkem byla deska Jednou tě potkám a šest cen Anděl.

Dva roky poté vyšlo album Noční obraz, na němž se kromě špičkových domácích hudebníků podílely i hvězdy ze zahraničí, například americký gospelový sbor Blind Boys of Alabama nebo nejslavnější světový virtuos na dobro (což je speciální druh kytary s kovovým rezonátorem) Jerry Douglas.

Mezi vydáním obou alb se Vladimír Mišík ze zdravotních důvodů rozloučil s koncertováním a po umělecké stránce se věnuje už jen studiové práci a psaní textů.

„Po vydání Nočního obrazu jsem byl v takovém útlumu. Bylo po covidu, přestal jsem koncertovat... ale Petr Ostrouchov mě probral tím, že mi poslal několik demonahrávek nových písniček, tím jsem se dostal do takového činorodějšího způsobu existování a přistoupil na to, že začneme zase pracovat,“ řekl Vladimír Mišík v půli května v kuchyňce studia Sono o pauze mezi nahráváním pěveckých partů.

A dodal: „Bohužel, artróza levé ruky mi nedovoluje hrát na kytaru, neumáčknu struny, takže skládat moc nemůžu, ale o to se postaral Petr, který texty včetně těch mých zhudebnil. Takže díky Petrovi jsem se rozhoupal k nějakému dalšímu, doufejme, že dobrému počinu.“

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...