Negutih znamená v jazyce aljašských indiánů „tvora, který nosí před obličejem jednu věc“. Dnes takový živočich v americké Arktidě nežije, ale ještě na sklonku ledových dob se tudy proháněla stáda mamutů a na ně tenhle popis sedí přímo dokonale.
Svědectví o tom, že se původní obyvatelé Aljašky s těmito zvířaty potkávali, vydal kel nalezený už v roce 2009 na lokalitě Swan Point. Pravěcí lidé sem před více než čtrnácti tisíci roky přicházeli, aby lovili zvířata, která tudy migrovala. Mezi jejich úlovky byli i mamuti.
Analýzy prokázaly, že kel patřil dvacetileté samici, pro kterou indiáni kmene Mendas Cha’ag vybrali jméno Élmayųujey’eh. Vedoucí výzkumného týmu Audrey Roweová z Aljašské univerzity ve Fairbanksu ho přibližuje jako „přezdívku pro věc, která vypadá legračně a kterou máte rádi“. Většinou se ale jméno zkracuje na Elma.