Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ADSL od Českých Radiokomunikací zrychluje až na 20 Mb/s

Věda

  6:00
Krátce po oznámení společnosti Telefónica O2 o zrychlení internetu ADSL pro své velkoobchodní partnery přicházejí s nabídkou rychlejšího internetu také České Radiokomunikace. Ty zvýšily od včerejšího dne rychlost připojení u služby Premium ADSL až na 20 Mb/s a staly se tak nejrychlejším poskytovatelem (ADSL) internetu na českém trhu.

Ilustrační foto. foto: InternetReprofoto

Služba Premium ADSL se bude nově nabízet ve dvou rychlostních variantách: za 699 Kč měsíčně si lze nyní pořídit 8Mb/s (upload 512 kb/s), varianta 20Mb/s (upload 1 Mb/s) je nabízena za paušální poplatek 899 Kč. Obě ceny jsou koncové a je v nich zahrnut i paušál za pevnou linku. Premium ADSL neobsahuje žádné datové limity, agregace je 1:50.

Na závěr nutno dodat, že Premium ADSL od ČRa si nemůže objednat každý, neboť tato společnost disponuje vlastní sítí, která pokrývá zhruba 50 % všech pevných linek v České republice. Náročnější uživatelé se tak budou muset spokojit s maximálně 16Mb/s internetem, jejímž poskytovatelem je Telefónica O2 či její velkoobchodní partneři, případně zvolit jinou technologii (kabelová přípojka), budou-li ovšem v jejím dosahu.


Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....