Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Australští vědci našli uhynulého žraloka. Zadusil se lachtanem

Věda

  6:30
SYDNEY - Značné překvapení zažili australští vědci, kteří zkoumali příčinu uhynutí velkého bílého žraloka, jehož vyplavilo moře na pláž asi 430 kilometrů od Perthu. V jeho hrdle našli uvízlého lachtana, jímž se patrně žralok zadusil. Informovaly o tom tiskové agentury.

Žralok foto: Pohora.cz

Značné překvapení zažili australští vědci, kteří zkoumali příčinu uhynutí velkého bílého žraloka, jehož vyplavilo moře na pláž asi 430 kilometrů od Perthu. V jeho hrdle našli uvízlého lachtana, jímž se patrně žralok zadusil. Informovaly o tom tiskové agentury.´

ČTĚTE TAKÉ:

Čtyřmetrový žralok se nejprve zmítal na mělčině jen několik metrů od pláže Coronation Beach. Poté už moře na písek vyplavilo jen jeho mrtvé tělo. Odborníci nejprve nedokázali najít žádnou příčinu smrti, žádná viditelná zranění ani chorobu. Až při pitvě našli velkého lachtana zaseknutého v jeho krku.

"Tak velký objekt mohl poškodit jeho vnitřní orgány nebo zablokovat proudění vody do jeho žáber," uvedl v prohlášení vědec Rory McAuley. "Anebo možná uvízl na písku, když se snažil zaseknutého lachtana zbavit," dodal.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!